ANKARAGÜCÜ BERABERE KALDI

Süper toto süper Lig’in 36. haftasında başkent temsilcilerinden birisi olan Ankaragücü takımı kendi evinde, kendi sahasında Ankara arama Stadı’nda Denizlispor ile oynadığı maçta berabere kaldı. Bu maçı kazanmak için sahaya çıkan Ankaragücü takımı sahadan bir puan alarak ayrıldı.

ANKARAGÜCÜ 38 PUAN OLDU

Spor Toto Süper Lig’in 36. haftasında aldığı bir puanla 38 puana ulaşan Ankaragücü takımı 14. sırada yer alıyor. Süper toto süper ligin son sırasında demir atmış Denizlispor ile karşı karşıya gelen Ankaragücü takımı rakibi karşısında istedi üstünü sağlayamadı. Maç 1-1’lik eşitlik ile tamamlandı. Her iki takımda aynı sayıda gol atınca puanlar da düşünmek durumunda kaldı.

Maçın ilk golü konuk takım Denizlispor’dan geldi. 6. Dakikada Hugo Rodallega Denizlispor adına ilk golü attı. O dakikadan sonra Denizlispor golü erken bulduğu için oldukça sevindi. Skoru böyle korumak isteyen konuk takım Denizlispor 35. dakikada durumun eşitlenmesine karşı savunmasında küçük yaşadı. Maçın 35. dakikasında Ankaragücü takımı skoru eşitledi. Stelios Kitsiou Ankaragücü adına beraberliği sağlayan golü attı. Maçın 35. dakikasında skor 1-1 eşitlendi o dakikadan sonra tekrar gol pozisyonu olmadı.

Maçın ilk yarısında atılan bu iki gol den sonra başka hiçbir gol olmayınca maçın ikinci yarısı da konuşuruz bir şekilde tamamlandı ve her iki takımda bir puan alarak sahadan ayrıldı. Üç puanı tek başına kendi hanesine yazdırmak isteyen her iki takımda puanları bölüşerek sahadan ayrılmak durumunda kaldı. Spor Toto Süper Lig’in 36. haftasında Ankaragücü takımı 38 puanla 14. sırada tamamladı.

Konuk takım Denizlispor ise 27 puanla 21. sırada yani son sırada tamamladı. Denizlispor takımının son sıradan yukarılara çıkması için kalan maçlarda beraberlik sonucu değil kesin bir galibiyet elde etmesi gerekiyor. Ankaragücü takımı ise gelecek haftalara iyi değerlendirmek durumunda. Tekrardan eleme potasında düşmek istemeyen Ankaragücü takımına gelecek haftalarda galibiyet arayacak.

ANKARAGÜCÜ’NÜN LİG DURUMU

Süper toto süper Lig’in 36. haftasında bir puan alarak kapatan Ankaragücü takımı gelecek hafta, adeta süper Lig’in 37. haftasında Malatyaspor ile karşı karşıya gelecek. Deplasmanda Malatyaspor ile oynayacağı maç için tüm hazırlıklarını tamamlamaya çalışan Ankaragücü takımı bu maçtan galibiyetle ayrılmak istiyor. Ankaragücü takımı Malatyaspor ile 25 Nisan Pazar günü karşı karşıya gelecek.

Süper toto süper ligin son sırasında yer alan Denizlispor ise 36. haftayı 27 puanla 21. sırada tamamladı. Denizlispor takımı 37. haftada 24 Nisan Cumartesi günü kendi evinde, kendi sahasında Sivasspor ile karşı karşıya gelecek.