ANTALYASPOR 15 MAYIS’TA KONYA’YI KONUK EDECEK

Süper Lig’in 2020/2021 sezonunun son karşılaşmaları bu hafta oynanacak.  Süper Lig kapsamında yapılacak son hafta mücadelesinde Herhangi bir iddiası olmayan iki takımdan Fraport TAV Antalyaspor evinde İttifak Holding Konyaspor ağırlayacak.

İki ekip arasında oynanan 44 mücadelede Antalyaspor 12 kez galip gelirken Konyaspor 17 kez sahadan zaferle ayrıldı ve 15 mücadele ise beraberlikle sonuçlandı. Antalyaspor’un evinde oynanan 22 mücadelede Antalyaspor 10 kez kazanırken Konyaspor 6 kez kazandı 6 mücadele ise berabere sonuçlandı.

LİG VE PUAN DURUMLARI

Süper Lig’de oynanan 39 mücadelenin ardından 9 galibiyet 16 beraberlik ve 14 mağlubiyet elde eden ev sahibi ekip Antalyaspor fileleri 41 kez havalandırırken kalesinde gördüğü 55 golle mani olamadı be toplamış olduğu 43 puan ile küme düşme hattının üzerinde 16 sırada yer alıyor. Antalyaspor’un galibiyet ve 4 mağlubiyet almasa kırmızı beyazlı takımı küme düşme riskine sokmayacak.

Onu orta sıralarda ittirmesi öngörülen yeşil beyazlı ekip İttifak Holding Konyaspor ise oynamış oldu 39 karşılaşmadan 12 sinden galibiyet Emre derken 13 karşılaşmada rakipleriyle berabere kaldı ve 14 karşılaşmada ise Sahadan mağlup ile ayrılan taraf oldu. Recep fileleri 49 kez Havalandıran Konyaspor kalesinde görmüş olduğum 48 gole mani olamadı ve toplamda 49 puan elde etti.

İKİ EKİP ARASINDAKİ İSTATİSTİKLER

Kapsamında iki ekip arasında yapılan son 9 mücadelede yeşil-beyazlı konuk ekip Konyaspor 2 galibiyet elde ederken geriye kalan 7 mücadele berabere sonuçlandı. Fraport Tav Antalyaspor 2016 yılından beri Konyaspor’u evinde ağırladığı hiçbir mücadeleye kazanamadı. Konyaspor 2016-2017 sezonundan beri en fazla namağlup serisi yakalamış olduğu takım Fraport TAV Antalyaspor.

Rakiplerini sahasından konuk etmiş olduğun son Süper Lig müsabakasında anda mağlubiyet ile ayrılan ev sahibi Antalyaspor bu denli kötü istatistik en son 14 yıl önce elde etmişti. İçerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle ev sahibi ekibin forması altında ter dökerken en fazla rakip fileleri Havalandıran futbolcu Fredy Antalyaspor’un evinde oynamış olduğu son 4 mücadelede rakip fileleri 4 kez havalandırmayı başardı.