Antalyaspor Sezonun En Çok Beraberlik Elde Eden Takımı Oldu

Spor Toto Süper Lig’de sezon sonlandı. Sezonun son haftası ise heyecan verici karşılaşmalara sahne oldu. Bunlardan biri ise Fraport-TAV Antalyapsor ile İttifak Holding Konyaspor karşılaşması oldu. Antalyaspor’un ev sahipliğinde geçen karşılaşma Antalya Stadyumu’nda oynanırken karşılaşmadan gol sesi duyulmadı. Zorlu geçen mücadele her iki takımın gol sevinci yaşatamaması ile 0-0 beraberlikle sonlandı.

Birer puan alarak sezonu kapatan takımlardan Antalyaspor ise bu son aldığı beraberlik ile bu sezonki 17. beraberliğini almış oldu. Ve bu da Antalyaspor’u bu sezonun en çok beraberlik alan takımı yaptı. Alınan son puanlardan sonra Konyaspor 11. Sırada sezonu sonlandırırken Antalyaspor 16. Sırada sezonu kapattı.

Suat Arslanboğa, Serkan Çimen ve Esat Sancaktar hakemliklerinde oynanan maç ise 5 sarı kart gördü. Bu sarı kartlardan 3’ü Antalyaspor’dan Orgill, Mevlüthan ve Bayrakdar’a giderken diğer 2 sarı kart ise Konyaspor’dan Rahmanoviç ve Sekidika’ya gitti.

Fraport-TAV Antalyapsor – İttifak Holding Konyaspor Maç 11’leri

Spor Toto Süper Lig sonlanırken son karşılaşmalardan olan Antalyaspor ile Konyaspor’un karşılaşmasının 11’leri ise şu şekilde oldu;

Fraport-TAV Antalyapsor : Ferhat Kaplan, Orgill, Bünyamin Balcı (Dk.46 Şahin), Bahadır Öztürk, Ersan Gülüm (Dk.86 Drole), Ali Eren İyican, İmeri, Ufuk Akyol (Dk.77 Kudriashov), Hakan Özmert (Dk.36 Mevlüthan), Mert Yılmaz, Sam (Dk.76  Bayrakdar)

İttifak Holding Konyaspor : Erten Ersu, Ahmet Çalık, Abdulkerim Bardakçı, Guilherme, Adil Demirbağ (Dk.64 Karademir), Hadziahmetovic, Bytyqi (Dk.64 Can), Rahmanovic (Dk.46 Güven), Sekidika (Dk.88 Volkan), Skubic, Cikalleshi (Dk.46 Daci)

Fraport-TAV Antalyapsor – İttifak Holding Konyaspor Maç Sonrası Puan Durumu

Spor Toto Süper Lig’de sezon kapandı. Sezon kapansa da gözler takımların sezonu kaç puanla kapattığında… Antalyaspor’un kendi sahası Antalya Stadyumu’nda Konyaspor’u ağırladığı karşılaşma gol sevinci yaşatmayarak 0-0 beraberlikle sonlandı. Her takım kendi hanesine birer puan katarken son dengeler şu şekilde oldu; Konyaspor 1 puan alarak 50 puan ile sezonu 11. Sırada kapattı. Bunun yanı sıra Antalyaspor ise 1 puan alarak 44 puana çıktı ve sezonu 16. Sırada kapattı.