ANTALYASPOR SİVASSPOR’U AĞIRLAYACAK

Halil kapsamında yapılacak olan 33. hafta mücadelesinde ligin bir başka köklü ekibi olan düğünü Grup Sivas’ı konuk edecek olan Fraport tav Antalyaspor ekibi Demir Grup Sivasspor ile geçtiğimiz sezonlarda toplam 34 karşılaşma oynadı.

Kırmızı beyazlı ekip Zorlu mücadele hazırlıklarını sürdürürken karşılaşmaya iki önemli oyuncusundan mahrum olarak çıkacak bir futbolcu ise kart cezası sebebiyle takım adını ter dökemeyecek. Kırmızı bazı Antalya temsilcisi sahasında konuk edecek olduğu Demir Grup Sivasspor mücadelesinden 3 puan alarak sahasında yakalamış olduğu yenilmezlik serisini 8 karşılaşmaya yükseltmeyi planlıyor.

35. KARŞILAŞMA

Süper Lig kapsamında 32 hafta içerisinde 39 puan toplayarak orta sıralarında yer alan Antalya temsilcisi bir başka Zorlu ekimi olan Demir grup Sivasspor karşılaşmasına çıkacak. Daha önce 34 karşılaşmadan kozlarını paylaşan iki köklü ekip ilk mücadelesinin 1978-1979 sezonunda Türkiye Kupası’nda yapmıştı.

Oynanan karşılaşmalarda kırmızı-beyazlı ekip Antalyaspor’un 11 galibiyeti bulunurken Demir Grup Sivasspor ise 14 galibiyeti bulunuyor, kalan 9 karşılaşmada ise taraflar birer puanı hanesine yazdırmıştı.

Yapılan 34 karşılaşmanın dördü Türkiye kupası alırken 6’sı Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig karşılaşması, biri hazırlık mücadelesi ve 23 karşılaşma ise Süper Lig kapsamında yapıldı.

Kırmızı beyazlı Antalya temsilcisi Demir Grup Sivasspor ile İç sahada oynamış olduğu mücadelelerde 6 kez sahadan Galip ayrılırken 5 karşılaşmada ise ekibini yenilmekten kaçınamadı. İki ekip arasında oynanan ve Antalyaspor’un en sahipliği yaptı 5 karşılaşma ise berabere sonuçlandı.

YENİ BİR REKORUN PEŞİNDE

Antalya temsilcisi Fraport TAV Antalyaspor sahasında konuk edeceği Demir Grup Sivasspor’u mağlup ederek sahasında yakalamış olduğu 7 maçlık serisine 8 karşılaşmaya çıkarmak istiyor.  Kırmızı beyazlı Antalya temsilcisi kulüp tarihinde toplamda 999 puan elde ederek 1000 barajını çok yaklaşmıştı.

Geçtiğimiz hafta oynanan Ankaragücü karşılaşmasında mağlubiyet alınınca 1000 puan barajını geçemeyen trap ortağı Antalyaspor Demir Grup Sivasspor karşısında beraberlik ya da galibiyet alması durumunda bu rekoru da kırmış olacak. Geçtiğimiz 24 sezonda 818 karşılaşmaya çıkan Antalyaspor bu karşılaşmalarda 271 kez sahadan galibiyetle ayrılırken 353 mücadelede sahadan boynu bükük ayrıldı ve 225 karşılaşmada ise rakibi ile yenişemedi.