ANTALYASPOR VE GÖZTEPE 15 AĞUSTOS’TA KARŞI KARŞIYA

Bu akşam, 15 Ağustos Pazar akşamı saat 21.45’te Antalyaspor ve Göztepe karşı karşıya gelecek. Süper Lig’in yeni sezonu geçtiğimiz Cuma akşamı heyecanı Beşiktaş ve Rizespor maçı ile başladı. İstanbul’da, Beşiktaş’ın ev sahipliğinde oynanan maçın kazanan tarafı kara kartal Beşiktaş oldu. 3 puanı 3 golle alan Beşiktaş sezona iyi bir başlangıç yaptı.

Heyecanı maçlar kaldığı yerden devam ederken 90 günlük aranın ardından Süper Lig’de güzel gelişmeler yaşandı. Öncelikle artık maçlara taraftarlar girebilecek. TFF’nin aldığı yeni kararlar doğrultusunda hem 2 doz aşısını olmuş taraftarlar hem aşı kartlarını hem de HES kodunu göstererek maça girebilecekler.

Maçlarda ilk başka tam kapasite yerine %50 kapasite ile taraftar alımı yapılacak. Aynı zamanda da taraftarlar sadece ev sahibi takımın taraftarları olacak. Maçlarda artık rakip takımın taraftarları olmayacak.

Sosyal medyada #deplasmanimadokunma etiketleri ile bir itiraz ve isyan çalışmaları yapılmış olsa da TFF bu kararından dönmeye niyetli değil. Hem sağlık kontrollü hem de tüm liglerin bilet satışı ile alacakları geliri kontrollü bir şekilde sağlamak isteyen TFF bu kararın daha doğru olacağına inandı.

ANTALYASPOR VE GÖZTEPE AÇILIŞ MAÇLARINI BERABER YAPIYOR

Her iki takımda bu sezon açılış maçlarını beraber yapacak ve kozlarını beraber paylaşacaklar. Karşılaşma Antalyaspor’un ev sahipliğinde oynanacağı için maçta sadece Antalyaspor’un taraftarları olacak.

İzmir temsilcisi Göztepe gelecek hafta kendi evinde oynayacağı maça kadar 3 puan ile taraftarlarına mutlu haberleri deplasmandan yollamak istiyor. Maç için her iki takımda tüm hazırlıklarını yaptı ve bu maçı kazanarak sezona en iyi şekilde başlamak istiyor.

Süper Lig heyecanı ile yanıp tutuşan takımlar hem yeni transferleri hem de hazırlık maçları ile yeni sezona adım adım hazırlandılar. Hem ev sahibi takım Antalyaspor hem de misafir takım Göztepe bu hazırlıkları yapan takımlardan ikisi.

MAÇIN DETAYLARI

Maç bu akşam, 15 Ağustos Pazar akşamı saat 21.45’te Antalyaspor’un ev sahipliğinde Antalya Stadı’nda oynanacak. Maçın hakemi Yasin Kol olacak. Karşılaşmayı canlı olarak kendi saatinde beIN Sports kanal 2 üzerinden rahat bir şekilde izleyebilirsiniz.