Arda Turan Medipol Başakşehir ile Yollarını Ayırdı!

Son zamanların en çok konuşulan haberleri arasında yer alan Arda Turan, Medipol Başakşehir ile karşılıklı olarak sözleşmesinin feshedilmesinin ardından sosyal medyada en çok konuşulan isimlerden birisi oldu. Medipol Başakşehir takımında son zamanlarda forma bulma konusunda zorluk yaşayan Arda Turan, geçtiğimiz yıllarda Barcelona takımından Süper Lig ekiplerinden Başakşehir’e dönüş yapmıştı. Arda Medipol Başakşehir ile yollarının ayrılmasının ardından sosyal medyada bu konu gündem oldu ve farklı yorumlar yapıldı.

Başakşehir ile yollarını ayıran Arda’nın yeni adresinin neresi olacağına ilişkin sosyal medyada farklı yorumlar ortaya çıktı.

Arda Turan Sosyal Medya Yorumları

-Arda Turan, Başakşehirden Survivor’a transfer olduğunu KAP’a bildirdi. (Galatasaray’a trasfer olacağına ilişkin habere karşılık)

-Arda Turan Karagümrüğün yolunu tutar.

-Arda Turan’dan dev çalım, Başakşehir ile yollarını ayıran Arda’nın Survivor’a gitmesi beklenirken Masterchef’e transfer oldu.

Gibi Arda’nın transfer haberlerine karşılık olarak sosyal medya kanallarından pek çok tweet yer aldı. Baracelona Arda ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Arda’nın kendine yeni bir takım bulması gerektiğine vurgu yapıldı. Arda’nın bonservisi halen İspanya La Liga ekiplerinden Barcelona’da bulunuyor. Bu yüzden kulüp Arda’ya kendisine takım bulması yönünde bir açıklama yaptı. Arda Turan’ın bu açıklamanın ardından hangi takımda oynayacağı merak ediliyor. Arda Turan için Galatasaray ve Beşiktaş kapıları kulüpler tarafından yapılan resmi açıklama ile kapanmıştı. Şimdi gözler Fenerbahçe’ye dikilmiş vaziyette. Fenerbahçe’nin TFF limitlerinin olması sebebiyle Arda Turan transferine sıcak baktığı iddia edilmekte.  Fenerbahçe’nin Arda transferi konusunda kesin kararı Ersun Yanal’ın vermesi bekleniyor.

Arda Turan 1987 yılında İstanbul Bayrampaşa’da dünyaya geldi. Aslen Edirne’li olan Arda küçük yaşlardan itibaren futbol ile tanışarak bu alanda kendine has olan yeteneklerini bir bir göstermeye başladı. Ardından Galatasaray altyapısında ilk olarak forma giymeye başladı. 12 yaşından itibaren Galatasaray forması ile tanışan Arda Turan, Galatasaray PAF takımında 4 yıl boyunca görev aldı. Gerek milli takım gerekse Avrupa’da üst düzey maçlara çıkan Arda Turan tecrübeli ve başarılı bir futbolcu olarak bilinmektedir.