Arsenal’de İki Oyuncu arasında Sert Kavga

Milli maç arasında çalışmalara devam eden takımlar arasında yer alan Arsenal’de tatsız bir olay yaşandı. Takımın sevilen, başarılı ve tecrübeli oyuncuları olan David Luiz ile Real Madrid’ten kiralanan Dani Ceballos arasında sert bir kavga yaşandı. İkili arasında yumruklaşmaya kadar varan kavga hem takım hem de teknik direktör Mikel Arteta tarafından tatsız ve sert bir şekilde karşılandı.

Arsenal’de yer alan oyuncular arasında yaşanan olay ilk kez değildi. İspanyol oyuncu daha önce de benzer bir olay ile takımda adından söz ettirmiş fakat bu kez olay bu kadar büyümemiş hızlı bir şekilde tatlıya bağlanmıştı.

Arsenal’in Şanssızlığı

Arsenal’in yaşadığı şanssızlıklar durmaksızındevam ediyor. Elneny ve Kolasinac’ın korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından bir de takımda ki iki oyuncu arasında kavga krizi patlak verdi. Arsenal yaşadığı sorunlar nedeniyle toparlanmaya ve milli maç arasını iyi bir şekilde değerlendirmeye gayret ediyor.

Brezilyalı deneyimli stoper David Luiz ile İspanyol yıldız Dani Ceballos yumruk yumruğa birbirine girdi. Antrenmanda bir pozisyonda Ceballos, Luiz’e sert bir hareket yaptı ve takım arkadaşını bu yüzden kızdırdı. Luiz ise Ceballos’un üzerine yürüyerek başarılı futbolcuya yumruk attı. Aldığı darbe sonucunda yere düşen ve burnu kanayan Ceballos, ayağa kalktıktan sonra takım arkadaşına doğru yürümesi ve aldığı darbeye karşılık vermesi ile olay büyümesine engel olmak için araya diğer takım arkadaşları girdi. Mikel Arteta’da kızdırdı.

Ceballos’un İlk Vukuatı Değil

Dani Ceballos

İspanyol oyuncu Dani Ceballos daha önce de benzer bir pozisyon için takımın genç oyuncularından biri olan Nketiah ile tartışmıştı. O dönem olay çok fazla büyümeden tatlıya bağlanmıştı. Fakat bu sefer olay bu kadar hızlı bir şekilde tatlıya bağlanmadı. Fiziksel temasta bulunan iki oyuncu takımın huzurunu bozarken aynı zamanda teknik direktör

Takımın başarılı teknik direktörü Mikel Arteta ise David Luiz ve Ceballos arasında yalanan olay sonrasında iki oyuncuya da 3 gün süreyle takımdan uzaklaştırdı. Antrenman yasağı alan iki oyuncuda hafta başında takımda bulunan tüm oyunculardan ve teknik direktörleri Mikel Arteta’tan özür diledi.