Avrupa Futbol Şampiyonasında, EURO 2020’de 3. Maçlar ve Dikkat Çeken 10 Olay

Avrupa Futbol Şampiyonasında, EURO 2020’de 3. Maçlar ve Dikkat Çeken 10 Olay

26 Haziran 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Avrupa Futbol Şampiyonasının grup aşamasında son hafta maçları oynandı. Çetin mücadelelere sahne olan EURO 2020 fırtınasının üçüncü hafta maçlarında 10 olay dikkatleri üzerine çekti. İşte nefeslerin kesildiği EURO 2020 fırtınasının son grup haftasından 10 olay…

A grubunun üçüncü karşılaşmasında İsviçre’ye karşı yenilerek EURO 2020 A grubu sıralamasında sonuncu olan ve bu yolla turnuvadan elenen A Milli Futbol Takımı’mız tarihinin en kötü turnuvasını geçirmiş oldu. Turnuva -7 gol averajıyla sonlandırılmış oldu.

Bazı takımlar gruplarında lider konumuna 3’te 3 yaparak ulaştılar. A grubundan İtalya, B grubundan Belçika ve C grubundan Hollanda EURO 2020 boyunca karşılaştıkları tüm mücadelelerden zaferle ayrılma başarısı gösterdiler.

Pandev, Kuzey Makedonya Milli Takımı ile son maçına çıktı. Son karşılaşması Hollanda karşısında oldu.

Danimarka EURO 2020’de Tarihe Geçti

Danimarka Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020 tarihine geçti. İlk iki maçını puansız kapatan Danimarka, son maçındaki zaferiyle 3 puanı ile tanıştı ve son 16’ya kalma hakkını kazanarak bunu yapabilen ilk takım oldu.

İngiltere toplam attığı 2 golle lider oldu. D grubu içerisindeki İngiltere, 2 galibiyet ve 1 beraberlikle 7 puana ulaştı, sıralamada lider konumunda yer aldı ve bunu sadece toplam 2 gol sevinciyle başardı.

SAINT PETERSBURG, RUSSIA – JUNE 18: Emil Forsberg of Sweden reacts during the UEFA Euro 2020 Championship Group E match between Sweden and Slovakia at Saint Petersburg Stadium on June 18, 2021 in Saint Petersburg, Russia. (Photo by Maxim Shemetov – Pool/Getty Images)

Emil Forsberg Avrupa Futbol Şampiyonası tarihinin en erken 2. Golünü atarak rekora adını yazdırdı. Gol sevincini henüz 81. Saniyedeyken yaşattı.

Cristiano Ronaldo EURO 2020 Rekorunun Sahibi Oldu

İsveç ile Polonya arasında yaşanan son hafta maçında skor tablosu 3-2’yi gördü ve Polonya, İsveç karşısında ne kadar dirense de yenilgi yaşayarak turnuvaya veda eden isimlerden oldu.

Portekiz’in yıldız ismi Cristiano Ronaldo, turnuvadaki gol sayısını toplam 21’e çıkararak kırılması zor bir rekora imzasını attı. 

Karim Benzema, EURO 2020’de Fransa formasıyla 7 yıl aradan sonra gol sevinci yaşattı.

Macaristan tüm alkışları topladı. Ölüm grubu olarak adlandırılan F grubu içerisinde toplam 2 puanıyla turnuvaya veda etmiş olsa da iki iddialı takıma karşı kaybetmeyerek mücadelesiyle beğeni topladı.