Süper Lig

Avrupa Kupaları Takımları Değişti

Trabzonspor Süper Lig şampiyonluğunun güçlü dayıydı. Ligde son haftalarda yaşadığı puan kayıpları ile şampiyonluğu Medipol Başakşehir’e kaptıran bordo mavili takıma bir kötü haber de CAS’dan geldi. Trabzonspor’un mali tablolarında tutarsızlık olduğu gerekçesiyle UEFA takıma 1 yıl Avrupa Kupaları’ndan men cezası verdi. Bordo mavili kulüp CAS’a bu karar ile ilgili olarak itiraz etti ve itiraz belgelerini sundu.

Trabzonspor’un bu itirazına CAS’dan olumsuz cevap geldi ve Trabzonspor Avrupa Kupaları2na 1 yıl katılamayacak. Trabzonspor yönetimi haksız verildiğini düşündükleri bu karar ile ilgili üzüldüler. Ligi 2. Sırada tamamlayan Trabzonspor UEFA’nın bu cezası sebebiyle Türkiye’yi Avrupa Kupaları2nda bu yıl temsil edemeyecek.

Şampiyonlar Ligine Beşiktaş Gidecek

Şampiyonlar Ligi ön Eleme maçlarına atılacak olan Trabzonspor katılamadığı için Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Maçlarına Beşiktaş katılacak. Süper Ligi 3. Sırada bitiren Beşiktaş UEFA Avrupa Ligi’ne gitmesi gerekirken Şampiyonlar Ligine katılacak. Ligi 4. Sırada bitiren Sivasspor ise Beşiktaş yerine UEFA Avrupa Ligine gidecek. Ligin 5. Sırasındaki Aytemiz Alanyaspor ile 6. Sıradaki Galatasaray da UEFA Avrupa Ligi Ön Eleme Maçlarına çıkacak.

Güncel Yazılar