Avrupa Ligi’nde Son 16 Turu Maçları

Avrupa Ligi’nde Son 16 Turu Maçları

20 Mart 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Avrupa’da kulüpler kategorisindeki en büyük ikinci turnuva olan Avrupa Ligi son 16 Turu’nda 8 maç oynandı. Türkiye saati ile 20:55’te ilk önce Arsenal – Olympiakos, Dinamo Zagreb – Tottenham, Molde – Granada ve Shakhtar – Roma maçları oynandı.

Saat 23:00’da ise Milan – Manchester United, Rangers – Slavia Prag, Villarreal – Dynamo Kiev ve Young Boys – Ajax maçları oynandı. Oynanan bu heyecanlı ve temposu yüksek maçların, karşılaşmaların ardından, sonucunda çeyrek finale yükselen takımlar ve ekipler  belli oldu.

Son 16 Turu’nda Oynanan Maçların Sonuçları

Avrupa Lig’inde son 16 Turu’ndaki maçlar 18 Mart Perşembe günü oynanan 8 maç ile tamamlandı. Gecenin ilk başlayan maçlarından olan Arsenal – Olympiakos maçından sürpriz bir sonuç geldi. İlk maçta deplasmanda Olympiakos’u 3 – 1 yenmesine rağmen kendi sahasında 1 – 0 mağlup oldu.

İkinci maçta ise Dinamo Zagreb ile Tottenham karşıya karşıya geldi. İlk maçı kendi evinde 2 – 0 kazanmayı başaran Tottenham, rövanş maçında bu kez deplasmanda Dinamo Zagreb’e 3 – 0 mağlup oldu. Üçüncü maçta ise Molde ile Granada kozlarını paylaştı.

İlk maçı kendi sahasında 2 – 0 kazanan Granada, rövanş maçında deplasmanda Molde’ye 2 – 1 yenildi. 20:55’te başlayan dördüncü ve son maçta ise Shakhtar, kendi evinde Roma’yı ağırladı. İlk maçı kendi evinde 3 – 0 kazanmayı başaran Roma, deplasmanda da rakibi Shakhtar’ı 2 – 1 mağlup etmiş oldu.

Gece 23:00’da başlayan maçların ilkinde Milan ve Manchester United bu kez San Siro’da kozlarını paylaştı. Gecenin sonuncu en çok merak edilen mücadelelerinden biri olan bu maçta Manchester United, kendi sahasında 1 – 1 berabere kaldığı Milan’ı bu kez deplasmanda 1 – 0 yenmeyi başardı.

Gecenin ikinci maçında Rangers ile Slavia Prag karşı karşıya geldi. İlk maçta kendi evinde Rangers ile 1 – 1 berabere kalan Slavia Prag, bu kez mücadeleden 2 – 0 galip ayrılmayı başardı. Üçüncü maçta ise Villarreal ile Dynamo Kiev kozlarını paylaştı.

İlk maçı deplasmanda 2 – 0 kazanan Villarreal, rövanş maçında da kendi evinde Dynamo Kiev’i 2 – 0 mağlup etti. Gecenin 23:00’da başlayan dördüncü ve son maçında ise Young Boys ile Ajax mücadele etti. İlk maçı kendi evinde 3 – 0 kazanmayı başaran Ajax, rövanş maçında da rakibi Young Boys’u deplasmanda 2 – 0 yenmeyi başardı.

Çeyrek Finale Yükselen Takımlar

Avrupa Ligi’nde Son 16 Turu’ndaki maçlar tamamlandı ve çeyrek finale yükselen takımlar belli oldu. 18 Mart Perşembe günü oynanan 8 maçın sonuçlarına göre Arsenal, Dinamo Zabreb, Granada, Roma, Manchester United, Slavia Prag, Villarreal ve Ajax adlarını çeyrek finale yazdıran takımlar oldular.