Avrupa Şampiyonu İbrahim Çolak

2019 yılında Dünya şampiyonu olmayı başaran milli cimnastikçimiz İbrahim Çolak, bu kezde Mersin’de düzenelenen Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa şampiyonu olmayı başardı.

Milli sporcumuz İbrahim Çolak, halka aletinde altın madalya almayı başardı ve Şampiyona tarihimizdeki ilk birinciliği elde etmiş oldu.

Olimpik Cimnastik Salonu’nda devam eden organizasyonun son gününde, büyükler kategorisinde milli sporcular, birinci olabilmek ve altın madalyaya uzanabilmek için kıyasıya mücadele etti. Bu mücadele her atlet için çok kritik dakikalara neden oldu. Heyecanlı bir maraton oldu.

Milli sporcumuz İbrahim Çolak, halka aletinde performansını sergiledi ve jüriden 15 bin puan toplayarak birinci sıraya yerleşerek hem altın madalyanın sahibi oldu hem Dünya şampiyonluğundan sonra bu kezde Avrupa şampiyonu olmayı başardı.

Milli sporcumuz İbrahim Çolak’ın ardından, Avusturyalı Vinzenz Hoeck 14 bin 800 puanla ikinci oldu ve gümüş madalya kazandı.

Öte yandan Ukraynalı Igor Radivilov 14 bin 766 puanla üçüncü oldu ve bronz madalyanın sahibi olmayı başardı. 

Avrupa Şampiyonu İbrahim Çolak’ı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Kasapoğlu Tebrik Etti

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonasında, halka aletinde birinci olan milli sporcumuz İbrahim Çolak’ı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonla aradı ve şampiyonluğundan ötürü tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefonda: “Başarılarınızın devamını diliyorum. Bu başarıları siz gösterdikçe, bizim görevimiz daha da artacak” dediği öğrenildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’da şampiyona halka aletinde birinci olan milli sporcumuz İbrahim Çolak’ı tebrik etti.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda: “İbrahim Çolak tarih yazmaya devam ediyor.

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak bayrağımızı göndere çektiren İbrahim Çolak‘ı tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Milli Sporcumuz Avrupa Şampiyonu Oldu

Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda paralel bar aletinde milli sporcumuz Ferhat Arıcan 15 bin 100 puan ile altın madalya kazanmayı başararak Avrupa şampiyonu oldu.

Öte yandan milli sporcumuz Ferhat Arıcan, kulplu beygirde de bronz madalyayanın sahibi oldu. Ferhat Arıcan, düzenlenen madalya töreninde kameramanlara Türk Bayrağı ile poz verdi ve kazandığı şampiyonluğu asker selamı vererek askerlere armağan etti.