Avustralya Açık Tenis Turnuvasında Atatürk Detayı

Avustralya Açık Tenis turnuvasında ilginç bir olay yaşandı. Avustralya Açık Tenis turnuvasının birinci gününde oynanan Barty-Tsurenka maçında tribünlerde oturan bir seyircinin üzerindeki Atatürk tişörtü özellikle Türk seyircilerin dikkatini çekti. Bu ilginç olayın kahramanına Socrates Dergisinin editörü ve Eurosport kanalında tenis yorumcusu olan Balaban ulaşarak konuyu kendisine sordular. İsminin Vashchuk olduğu ve kondisyoner olduğu öğrenilen kişiye tişörtü giyme sebebi de soruldu. Vashchuk tişörtündeki Atatürk’ün tarihi bir kişilik olduğunu ve reformları ile tanınan biri olduğunu söyledi.

Avustralya Açık Tenis Turnuvasındaki Tek Kadınlarda Barty-Tsurenka maçında Tsurenka’nın kondisyoneri olduğu öğrenilen Vashchuk Atatürk’ü tanıdığını Atatürk’ün Türkiye devlerinin kurucusu olduğunu söyledi. Atatürk’ün yeniliklerin peşinden giden ileriye gören bir lider olduğunu bildiğini ve bu değerleri için Atatürk tişörtü giydiğini söyledi. Vashchuk ayrıca Atatürk’ün sadece kendisinin değil tüm dünya tarafından örnek alınması gereken bir lider olduğunu da ekledi.

Tişörtü Türkiye’den Almış

Vashchuk Atatürk baskılı tişörtünü Türkiye’den aldığını ve ülkemizi 3-4 defa ziyaret ettiğini bu ziyaretlerden birinde tişörtü aldığını söyledi. Avustralya Açık tenis Turnuvasında Atatürk resimli tişört Türk tenis severlerin dikkatini çekti ve gururlandırdı.