Avusturya EURO 2020’de İlk Kez Grup Aşamasını Geçmeyi Başardı; 1-0

Avrupa Futbol Şampiyonası fırtınası tüm hızıyla devam ediyor. C grubunun son maçlarını yaptığı EURO 2020 heyecanında Avusturya ile Ukrayna karşı karşıya geldi. Avusturya’nın tek gol sevinci ile zafere ulaştığı maçta Avusturya toplam 2 galibiyet ve 6 puan ile EURO 2020 C grubu sıralamasında ikinci sıradaki yerini aldı. Bu yolla grup aşamasını geçme hakkı kazanan Avusturya, bu başarıyı 3. Kez katıldığı Avrupa Şampiyonasında ilk kez yapma imkanı buldu.

Sadece tek bir galibiyet ile EURO 2020 C grubunda üçüncü sırada yer alma hakkı kazanan Ukrayna, diğer maçların sonucuna göre en iyi üçüncü olarak tur atlama hesapları yapma peşinde olacak. Avusturya’nın 21. Dakikada gol sevinci yaşattığı karşılaşmada golün sahibi Christoph Baumgartner olurken maçın hakemliğini FIFA Kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır üstlendi. Cüneyt Çakır’ın düdük çaldığı karşılaşma Romanya’nın başketi Bükreş’teki Ulusal Arena’da gerçekleşti.

Avusturya – Ukrayna Karşılaşma 11’leri

Avusturya’nın tek gol sevinciyle zafer kazandığı EURO 2020 C grubu son maçında ter döken isimler ise şu şekildeydi;

Avusturya: Bachmann, Dragovic, Lainer, Sabitzer, Schlager, Baumgartner, Arnautovic, Alaba, Hinteregger, Grillitsch, Laimer

Ukrayna:  Bushchan, Karavaev, Zabarnyi, Malinovskyi, Shaparenko, Yarmolenko, Yaremchuk, Matviyenko, Mykolenko, Sydorchuk, Zinchenko

Avusturya – Ukrayna Karşılaşmasından Sonra C Grubu

Avrupa Futbol Şampiyonası fırtınası tüm hızıyla devam ediyor. C grubunu son maçlarını yaptığı haftada EURO 2020’de nefesler bir kez daha tutulmaya devam ediyor. Avusturya ve Ukrayna’yı karşı kaşıya getiren EURO 2020 C grubu son kapışmasında Avusturya galip gelirken 3 puanıyla sahadan ayrıldı. Ukrayna puan alamadan sahadan ayrılırken C grubundaki son dengeler ise şu şekilde akıllarda kaldı; C grubundaki Hollanda 3 galibiyeti üst üste alarak zaferi elinden bir kez dahi olsa bırakmadı.

Bu yolla 9 puanın sahibi olan Hollanda, listenin ilk sırasında yer aldı. Avusturya toplam 6 puanıyla ikinci sıradaki yerini alırken Ukrayna onu 3 puanıyla takip etti. Kuzey Makedonya toplam 3 mağlubiyeti ile hanesine puan kazandıramayarak EURO 2020 C grubu sıralamasında son sırada yer aldı.