AYTAÇ KARA GOLÜ ATTI KADRO DIŞI KALDI

İstanbul ekiplerinden Kasımpaşa takımı siyah beyazlı ekip lider Beşiktaş mücadelesinde takımına 3 puanı kazandıran futbolcu Aytaç karayı Kadro dışı bırakma kararı aldı. CEO’su Serkan Reçber olay hakkında açıklamalarda bulundu.

KULÜP YETKİLİSİNDEN AÇIKLAMA

Kasımpaşa Kulübü yetkilisi Serkan Reçber’in yaptığı açıklamadan oyuncunun gol atmasının ardından yapmış olduğu davranışın kabul edilebilir olmadığını gol sevincinde teknik heyet kulübesine gitmek yerine tünele gitmeyi tercih ettiğini karşılaşmanın ikinci 45 dakikasında ise oyuncunun yapmış olduğun hareketin ardından sarı kart görmemesi nedeniyle futbolcunun oyundan alındığını Bu karar doğrultusunda Kasımpaşa teknik direktörüne ve takım arkadaşlarına saygısızlıkta bulunduğunu belirtirken oyuncunun performansı Dolayısıyla boyundan alınabileceğini ya da teknik direktörün de hata yapabileceğini ancak durum Her ne olursa olsun böyle davranışlar sergilemesi senin yanlış olduğunu  belirtti.

  Kasımpaşa Kulübü’nün disiplin çekici hakkında da konuşan Hakan Reçber disiplin konusunun Kasımpaşa Kulübü’nün kırmızı çizgisi olduğunu karşılaşmayı bütün Türkiye’nin izlediğini Kasımpaşa Kulübü’nün başkanı ve yönetim kurulunun herkesin maçı yakından takip ettiğini oyuncunun bu davranışlarının kabul edilemez olduğunu oyuncunun Kadro dışı bırakılması ile alakalı yapılan bütün hareketlerin ve olayın gerçekleşme çerçevesini baz alarak böyle bir kararın verildiğini belirtti.

OYUNCUNUN PERFORMANSI

28 yaşındaki Merkezi orta saha oyuncusu Aytaç Kara Kasımpaşa kulübüne 19 Temmuz 2019 tarihinde Bursaspor’dan bonservis bedeli ödenmeden transfer olmuştu. Önemli oyuncu Aytaç Kara 2019/2020 sezonunda Süper Lig kapsamında 32 karşılaşmada forma giyerken Ziraat Türkiye Kupası’nda ise 3 karşılaşmada boy göstermeyi başardı.

Oyuncu forma giymiş olduğu 32 Süper Lig karşılaşmasında 5 kez rakip fileleri havalandırırken 3 de Asist yaparak toplam 8 gole doğrudan katkı sağladı ve yapılan 32 karşılaşmada Toplam 11 kez sarı kart gördü.

Takımı ile 3 Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmasında boy gösteren oyuncu 3 kez rakip fileleri havalandırdı ve bir de Asist yaparak 3 karşılaşmada 4 gole doğrudan katkı sağlamaya başararak iyi bir performans ortaya koydu. İçerisinde bulunduğumuz 2020/2021 sezonu itibariyle 26 Süper Lig karşılaşmasına çıkan Aytaç Kara 4 kez rakip fileleri havalandırdı ve 2 de Asist yaparak 6 gol doğrudan katkı sağlamaya başardı oyuncu 3 Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmasında da boy gösterdi.