Aytemiz Alanyaspor’dan Süper Lig’in 6. Haftasına Hazırlık


Süper Lig’in şaşırtıcı gelişmelere sahne olan 5. Hafta maçlarından sonra tüm takımlar bir kez daha sahaya çıkmak için hazırlıklarda… 6. Hafta mücadelesi için ise Aytemiz Alanyaspor ile Kasımpaşa SK ekipleri aynı sahada buluşacak ve tüm kozlarını ortaya koyacaklar.

Alanyaspor ekibi geçtiğimiz hafta tek gol sevinci ile Galatasaray’ı mağlup ederek tüm dikkatleri üzerine çekmiş ve sıralamada Aslan’ın bir adım üzerinde yer almayı başarmıştı.


Ev sahibi ekip olarak yer alacak olan Alanyaspor ekibi, kendi sahasına bir kez daha galibiyet görme umuduyla çıkacak. Diğer taraftan Kasımpaşa SK ekibi ise son hafta ki Trabzonspor karşısındaki mağlubiyeti başta olmak üzere üst üste kaybettiği maçların ardından puan kaybetmeme hedefi içinde olacak.


Karşılaşma 23 Eylül Perşembe günü saatler 20:00’ı gösterdiğinde başlayacak. Çetin mücadele Alanyaspor ekibinin ev sahipliğinde Alanya Oba Stadyumu’nda oynanacak ve bu heyecana ortak olmak isteyen futbolseverler tribünlerden maçı takip edebilecek.


Diğer taraftan saha heyecanı yaşamayacak futbolseverler ise BeIN Sports 2 kanalından yapılacak naklen yayın ile maç heyecanına ortak olabilecek.


Alanyaspor Antrenman Çalışmalarına Başladı


Aytemiz Alanyaspor Süper Lig’in 6. Hafta mücadelesi için çalışmalarına başladı. Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde başlayan idman çalışmaları teknik direktör Bülent Korkmaz yönetiminde ilerledi.


İlk olarak ısınma hareketleri ile idmana başlayan Alanya ekibi, ardından iki grup halinde top kapma çalışması yaptı. Kondisyon ağırlıklı koşu ile devam eden antrenman çalışmaları, pas çalışmalarıyla son buldu.


Tarafların Puan Durumu ve Sıralamadaki Yerleri


Süper Lig’in 6. Haftasında aynı sahada buluşacak Aytemiz Alanyaspor ile Kasımpaşa SK ekiplerinin puan durumları şu şekilde; Alanya ekibi, ilk hafta ve son iki hafta aldığı beraberlikle toplamda 9 puana sahip ve Süper Lig’in 5. Haftasını 8. Sırada sonlandırdı.


Ekibin beraberliği bulunmazken 2 mağlubiyeti söz konusu… Rakip takım Kasımpaşa ise lige yenilmezlik serisi ile başlayanlardan…


İlk 3 hafta içerisinde 1 galibiyeti ve 2 beraberliği bulunan ekibin toplamda 5 puanı bulunuyor. Son 2 hafta puan alamayan ekip, son haftayı 14. Sırada kapattı.