Barcelona-Bayern Münih

Barcelona’da Ayrılıklar

Sampiyonlar Ligi çeyrek final maçı olan Barcelona-Bayern Münih futbol tarihinde yerini alan bir karşılaşma oldu. 14 Ağustos Cuma günü oynanan maçtan Bundesliga şampiyonu Bayern Münih 8-2 tarihi bir skorla galip ayrıldı. Bu galibiyet ile Bayern Münih, La Liga şampiyonu Barcelona’yı çeyrek finalde eleyerek Şampiyonlar Liginde yarı finale yükseldi.

İngiltere-İspanya-İtalya Yok

Şampiyonlar Ligi çeyrek finalin 15 Ağustos Cumartesi günü (dün) oynanan diğer maçında ise Fransız takımı Olympique Lyon İngiltere Premier Ligi takımı Manchester City’i 3-1 yenerek yarı finale yükseldi. 13 Ağustos Perşembe günü oynanan maçta ise Alman takımı RP Leipzig İspanya Kulübü Athletico Madrid’i 2-1 yenerken, 12 Ağustos Çarşamba günü Fransa kulübü Paris Saint Germain İtalyan takımı Atalanta’yı 2-1 yenerek yarı finale yükseldi. Bu maçlar ile Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde İtalya, İngiltere ve İspanya ekipleri elenmiş oldu.

Şampiyonlar Ligi yarı finalinde İngiltere, İtalya ve İspanya kulüplerinin olmayışı yaklaşık 30 yıldır ilk defa yaşandı. 1990-1991 sezonundan itibaren ilk defa Şampiyonlar Liginde İtalya, İspanya, İngiltere temsilcileri yer almadı. Şampiyonlar Ligi finalinde 2 Almanya 2 Fransa takımı mücadele edecek.

Güncel Yazılar