Wuhan

Barcelona’da Covid 19 Şoku

Corona virüsü Çin’in Wuhan kentinde 2019 yılı sonunda ortaya çıkmıştı. Covid 19’un kısa sürede dünyaya yayılacağı kimsenin aklına gelmemişti. Aşısının ve ilacının olmaması corona virüsünün dünyanın 220 ülkesine yayılmasına neden oldu ve şu anda virüs ile mücadele devam ediyor. Covid 19 ile mücadele eden ülkelerde ilk olarak lig maçları ertelenmişti.

Lig maçlarının ertelenmesi ile futbol kulüplerinde de covid 19 vakaları çıkmaya başlamıştı. İtalya Serie A kulüpleri başta olmak üzere birçok futbol kulübü çalışanı ve futbolcunun corona virüsü testi pozitif çıkmıştı. Aylar sonra yapılan bir açıklama ile corona virüsünün ilk zamanlarında La Liga ekibi Barcelona’da 5 futbolcu ile 2 teknik ekip personelinin covid 19’a yakalandığı açıklandı.

Tedavileri Yapıldı

Barcelona takımında bulunan pozitif covid 19 vakalarının tedavisinin yapıldığı ve sağlıklı oldukları bildirildi. La Liga’nın başlamasına sayılı zamanlar kala antrenmanlara da devam eden İspanya ekibi uzun aradan sonra antrenmanlara başlama zamanı tekrar covid 19 testi yaptırdı. Test sonuçlarında pozitif sonuç çıkmaması ile rahat bir nefes alan Barcelona antrenmanlarına başlamıştı.

Güncel Yazılar