Barcelona’da Yeniden Messi Rüzgarı

Lionel Messi, spor camiasında merak edilen sorulara yanıt verdi. Gelecek sezonda ne yapacağı konusunda çok sayıda tartışma olan efsanevi futbolcu, tartışmaları sona erdirecek açıklamalarda bulundu. İşte Lionel Messi’nin açıklamaları…

Bir süredir Lionel Messi’nin önümüzdeki sezon ne yapacağı ve hangi takımda forma giyeceği tartışılıyordu. 1 Temmuz 2021’den beri kulüpsüz olan sağ kanat oyuncusu, henüz Barcelona ile mukavele imzalamasa da 2021 – 2022 sezonu için hazırlık çalışmalarına katılacak. Messi, bu nedenle şimdiden şehre gitti.

Barcelona Havalimanı’nda Görüntülendi

Arjantinli başarılı yıldız, 2000 senesinden beri forma giydiği Barcelona kulübünün hazırlık çalışmalarına katılmak üzere havalimanında görüntülendi. Lionel Messi, profesyonel spor kariyerine Arjantin takımlarından Newell’s U19’da forma giyerek başladı. Daha sonra 1 Temmuz 2000’de Barça tabfutbola transfer oldu.

Şimdiye dek Barcelona U16, Barcelona U19, Barcelona C, Barcelona B ve Barcelona takımlarında oynadı. Geçtiğimiz temmuz ayında mukavelesi sona eren yetenekli sporcu, henüz yeniden eski takımı ile imza atmadı. Ancak alınan duyumlara göre önümüzdeki sezonda da alıştığımız gibi Barcelona formasını giyecek.

Taraftarlar şimdiden 16 sene boyunca La Liga ekibinde fırtına gibi esen sağ kanat oyuncusunun gelecek sezon için akıbetini merak etmeye başladı. Messi, henüz resmi olarak takımını duyurmuş değil.

Bütçe Açılmasını Bekliyor

24 Haziran 1987 doğumlu başarılı futbolcu, Barcelona’nın İspanya Futbol Federasyonu tarafından açıklanacak olan bütçe açılmasını bekliyor. Daha sonrasında yeni sözleşme için imza atmaya hazır hale gelecek. Lionel Messi’nin Barcelona ile 2021 – 2022 sezonu için anlaştığı biliniyor.

Efsanevi yıldız, 16 senesini geçirdiği Katalan devinde 4 Devler Ligi ve 10 tane de La Liga zaferine etki etti. Aynı zamanda Kral Kupası, Super Copa, Dünya Kulüpler Kupası ve UEFA Süper Kupası kapsamında gerçekleşen müsabakalarda yeşil sahada rol aldı. Profesyonel futbol kariyeri boyunca tam 672 kez meşin yuvarlağı ağlar ile buluşturdu. Aynı zamanda totalde 305 kez asist üretti. Son derece kritik olan bu istatistikler, Lionel Messi’nin ne denli başarılı bir geçmişe sahip olduğunu da gözler önüne seriyor.