Baş Antrenör Nedim Özbey İspanya’da Fenalaştı

Voleybol Erkekler CEV Kupası’nda son 16 turu maçları için 15 Aralık maçı için Takım İspanya’nın Las Palmas kentine gitmişti.

Galatasaray HDI Sigorta Baş antrenörü Nedim Özbey Las Palmas kentinde rahatsızlandı bu nedenle Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçak ile birlikte hızlı bir şekilde başarılı antrenör Türkiye’y getirildi.

Antrenörün sağlık durumunun tarifeli uçak ile uçmaya uygun olmadığını öğrenen Recep Tayyip Erdoğan araya girerek baş antrenör için tescilli bir ambulans uçak tesis ederek kendisinin Türkiye’ye getirilmesi için talimat verdi.

Daha sonra baş antrenör Las Palmas kentinden özel ambulans uçak ile alınan Nedim Özbey Türkiye’ye getirildi.

Özel Ambulans Uçak ile Türkiye’ye Getirildi

Öncelikle İspanya’nın Kanarya Adaları’nda bulunan Las Palmas kentinden ambulans uçak ile getirilen Nedim Özbey, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ambulansla alınarak Üsküdar’da özel bir hastaneye sevk edildi.

Aynı zamanda A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın da baş antrenörü olan başarılı isim Nedim Özbey, 16 Aralık akşamında rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nedim Özbey’in sağlık durumu nedeni ile standart bir uçak ile ülkeye gelmesi riskli olduğu için Sağlık Bakanlığına ait bir ambulans uçak ile Türkiye’ye getirilmesi talimatını verdi.

Nedim Özbey; “Devletin nefesini burada hissetmek çok farklı bir duygu.”

Baş antrenör Nedim Özbey, Türkiye’ye gelmek için hazırlanan özel ambulans uçağına binerken şu sözleri kaydetti. İşte samimi açıklamaları.

“Burada geçirdiğim 5 günlük hastalık süresinde beni bir an yalnız bırakmayan, ilgisi ve bilgilendirmeleriyle benim buradan tekrar vatan topraklarına dönmemi sağlamak için -ancak ambulans uçakla dönmemin uygun olması sebebiyle- Türkiye’den ambulans uçak yollayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, değerli devlet adamı ve büyük insana çok teşekkür ediyorum.

Gerçekten kalpten teşekkür ediyorum. Çok sağ olsun, çok var olsun. Devletin nefesini burada hissetmek çok farklı bir duygu. Çok teşekkür ediyorum.”

Açıklamalarından sonra ambulans uçağa alındı ve kendisi ile ilgilenen sağlık görevlileri ile sohbet ederek yolculuk yapan Nedim Özbey, TSİ 18.00’de İstanbul’a gelmek için hareket etti. Gece 23.00’da İstanbul’a gelen başarılı antrenörün tedavisi Türkiye’de devam edecek.