Başakşehir Emre Belözoğlu Yönetiminde İlk Antrenmanını Yaptı

Medipol Başakşehir, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda beklenen performansı gösteremedi. Turuncu Lacivert ekip, teknik direktörü Aykut Kocaman ile yollarını ayırdıktan sonra Emre Belözoğlu ile el sıkıştı. İstanbul takımının sporcuları, geçen sezon Sarı Lacivertlilerin teknik hocalığını üstlenen Belözoğlu ile ilk idmanlarını tamamladı. İşte Medipol Başakşehir’in yeni çalıştırıcısına dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Turuncu Lacivertli takım, Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda hedeflenen çıkışı bir türlü yapamadı. Medipol Başakşehir, sonuçlardan memnun olmayınca teknik direktör Aykut Kocaman ile yollarını ayırma kararı aldı. İstanbul ekibinin yeni hocası Emre Belözoğlu oldu. Deneyimli çalıştırıcı, sporcuları saha ortasında topladıktan sonra uzun bir süre konuşma yaptı.

Medipol Başakşehir, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun 9. haftasında Siyah Beyazlı ekip ile karşı karşıya gelecek. Turuncu Lacivertli ekip, yeni çalıştırıcıları Emre Belözoğlu ile 15 Ekim 2021 Cuma günü oynanacak müsabaka için yoğun bir şekilde hazırlanıyor. Takım, yarın 17.00’da çalışmalarına devam edecek.

Emre Belözoğlu Görevde

Medipol Başakşehir’in yeni teknik direktörü Emre Belözoğlu, Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda sporcular ile ilk idmanını tamamladı. Isınma hareketleri ile Turuncu Lacivertli ekiple antrenmana başlayan teknik adam, daha sonra istasyon çalışması ile devam etti.

A Milli Futbol Takımının kadrosunda yer alan Emre Kaplan, Carlos Ponck ve Ravil Tagir, yeni çalıştırıcıları ile yapılan ilk idmana katılım göstermediler. Bununla birlikte Tolga Ciğerci ve Ömer Ali Şahiner ise sakatlıkları nedeni ile antrenmanda yer almadılar.

Yardımcı Antrenör Ekibini Belirliyor

Turuncu Lacivertlilerin yeni teknik adamı Emre Belözoğlu, yardımcı antrenör ekibini de yavaş yavaş belirlemeye başladı. Eski Fenerbahçe futbolcusu daha önce Sarı Lacivertli ekibin sportif direktörlüğünü ve Portekizli hoca Vitor Pereira öncesinde ise teknik direktörlüğünü üstlendi.

Yardımcı antrenörlerden Dolu Aslan, Behram Zülaloğlu, Beri Pardo ve Selçuk Şahin de ilk antrenmandaydılar. Çalışmaların öncesinde teknik ekip, basın mensupları için resimler çektirdi. Medipol Başakşehir’in teknik hocası Emre Belözoğlu, yardımcı antrenör ekibine 2 deneyimli ismi daha dahil etmeyi düşünüyor.