BAŞAKŞEHİR KUPA YARIŞINDAN ELENDİ

Medipol Başakşehir süper Lig’de gösterdiği kötü performansını ardından ziraat Türkiye kupası elemelerinden moral bulmak istiyordum. Çeyrek final elemelerinde Fenerbahçe’yi yenen Medipol Başakşehir ekibi yine üç büyüklerden biri olan Beşiktaş’ı yarı final elemelerinde yenerek ilk finalist olmak için sahaya çıkmıştı.

Maçın ikinci yarısında müthiş bir geri dönüş hikayesi yaratan Başakşehir ne yazık ki maçı yenemedi.2 sıfır dan 2.02 ye getiren Medipol Başakşehir ekibi uzatmalarda üçüncü golü yedi ve sonrasında skoru eşitleyemediği için ziraat Türkiye kupasında yarı finalde elendi.

BEŞİKTAŞ İLK YARI BASKINDI

Ev sahibi takım siyah beyazlı Beşiktaş ekibi maçın ilk 45 dakikasında oldukça baskın bir performans sergiledi. İlk yarıda attığı iki golle skoru birden iki sıfıra yükselten Beşiktaş ilk yarı 2-0’lık üstünlükle kapattı. Maçın ilk golü 17. dakikada Aboubakar’dan geldi. Maçın ikinci golü ise 22. dakikada vidadan geldi. 45 dakikada sadece iki gol pozisyonu oldu takımlar iki sıfırlık skor ile devre arasına girdi.

BAŞAKŞEHİR İKİNCİ YARIDA GERİ DÖNDÜ

Maçın ikinci 45 dakikasında Medipol Başakşehir ekibi müthiş bir geri dönüş sergiledi. İki sıfır lüks koru 77. dakikada maçın bitmesine 15 dakika kala 2.02’ye getiren Medipol Başakşehir ekibi ne yazık ki sonrasında bu performansını devam ettiremedi. Medipol Başakşehir ilk golü 59. dakikada Deniz Türünç tarafından kaydedildi.

Skor böylece 2.01’i olmuştu ve fark bile düşmüştü. Maçın dördüncü gölünü Başakşehir ekibinden 77. Dakikada Giuliano kaydetti. 77. dakikada artık skor eşitlenmişti. 2.02 olan skoru değiştiren gol 90 dakika süresince gelmedi. Maç uzatmalara gitmek durumunda kaldı. İki tane 15 dakikalık uzatmaya giden maçın ilk golü ve aslında son gölünü Beşiktaş attı. 102. dakikada Beşiktaşlı oyuncu Larin takımı için üçüncü gol atarak galibiyeti getiren golü kaydetmiş oldu. Medipol Başakşehir ekibi uzatmaların devamında gol eşitliği sağlayamadığı için maç penaltılara gitmeden Beşiktaş’ın üstünlüğüyle bitti.

Böylece Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası’nın ilk finalist oldu. Misafir takım Medipol Başakşehir ekibi ne yazık ki sonradan hiçbir geri dönüş sergileyemediği için Ziraat Türkiye Kupası’nda yarı final elemelerinde elenen ilk takım oldu.