BAŞAKŞEHİR’E BREZİLYALI STOPER

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Medipol Başakşehir, Milan’ın 24 yaşındaki Brezilyalı savunma oyuncusu Leo Duarte’yi sürem sonuna kadar kiraladığını bildirdi.

Martin Skrtel’in sezonu kapatmasının arkasından stoper arayışına başlayan Medipol Başakşehir, Milan’ın 24 yaşındaki savunma oyuncusu Leo Duarte’yi kiralık olarak renklerine bağladığını bildirdi.

Yaygın olarak Léo Duarte olarak malum Leonardo Campos Duarte da Silva, Serie A kulübü Milan’da bir stoper olarak oynayan Brezilyalı ustalaşmış bir futbolcu.

SKRTEL’İN YERİNE GÖREV YAPACAK

Devre arası aktarma döneminde ekibini güçlendirmek isteyen Medipol Başakşehir, ilk transferini yapmış oldu. Skrtel’in sezonu kapatmasıyla beraber oradaki boşluğu yeni bir isimle doldurmak isteyen turuncu-lacivertliler, Milan’ın Brezilyalı savunmacısı Duarte’yi kiralık olarak ekibine kattı.

LEO DUARTE’Yİ TANIYALIM

Yaygın olarak Léo Duarte olarak malum Leonardo Campos Duarte da Silva, Serie A kulübü Milan’da bir stoper olarak oynayan Brezilyalı ustalaşmış bir futbolcu.

Duarte, gençlik kariyerinin çoğunu Flamengo’da çoklu yarışmalar kazanarak geçirdi, en önemlisi ekip kaptanı olan ve kupayı kaldıran Brezilya’daki en iyi gençlik turnuvası olan 2016 Copa São Paulo de Futebol Júnior idi.

Sağlam bir turnuva geçirdi, övgüler aldı ve Felipe Vizeu ve Ronaldo ile beraber alınan Duarte, ustalaşmış takıma terfi etmeye hazır bir oyuncu olarak övüldü. Birkaç hafta sonrasında her üç oyuncu da ustalaşmış takımla antrenman oluşturmaya başladı.

5 Mart 2016’da Duarte, 2016 Rio de Janeiro Eyalet Ligi maçında Bangu karşısında 3-1 galibiyetle başlangıç yaptı. 2016 sezonu süresince sakatlıklar ve transferler sebebiyle Duarte, 2016 Brezilya Série A’da yedi ve 2016 Copa do Brasil’de bir manzara de dahil olmak suretiyle sekiz maç daha oynadı, bütün maçlar başlangıç olarak.

İlk Brezilya Série A maçı 14 Mayıs 2016’da Volta Redonda’da Estádio Raulino de Oliveira’da Sport’a karşı 1-0 galibiyetle oynadı. 22 Ağustos 2018’de Duarte, Flamengo ile sözleşmesini Aralık 2022’ye kadar uzattı.

27 Temmuz 2019’da Brezilya basını, Flamengo ile Milano arasında, potansiyel olarak 11 milyon Euro’ya yükselebilecek bir maddeyle 10 milyon Euro’sevinç bir aktarma anlaşmasını duyurdu.

7 Ağustos 2019’da Duarte, beş senelik bir antak kalma ile resmi olarak Milan oyuncusu olarak açıklandı. 29 Eylül 2019’da Milan ile ilk müsabakasını oynadı.