Meme Kanseri Farkındalık Projesi

”Başarı Güçlü Kadınlarla Mümkün”

Spor dünyasında Meme Kanseri Farkındalık Projesi olan Pembe Top bu sene Anadolu Efes-Zenit Saint Petersburg karşılaşmasında sahaya çıkıyor. 1 Ekim’de oynanacak olan THY Euroleague maçında Pembe Top sahaya oyuncu Neslihan Atagül Doğulu’nun elinde çıkacak.

Pembe Top Sahada Projesi Anadolu sağlık Grubu ile Anadolu Efes Spor Kulübü’nün ortak iş birliği ile meme kanserinde erken teşhisin ve erken tedavinin önemine dikkat çekmek amacıyla hayat geçti. Pembe Top Sahada projesinin simgesi olan pembe top Meme Kanseri Farkındalık Ayı olan Ekim ayının ilk günü Anadolu Efes – Zenit Saint Petersburg maçında sahada olacak.

‘’Güç Kadının Doğasında Var’’

Pembe Topu bu sene taşıyacak olan Neslihan Atagül Doğulu mücadele etmenin ve her şeye yetecek olan gücün kadının doğasında var olduğuna dikkat çekti. Neslihan Atagül Doğulu Pembe Top Sahada projesinde yer almanın kendisi için çok anlamlı ve değerli olduğunu belirterek tüm kadınlara meme kanseri ile ilgili olarak kontrollerini yaptırmaları için çağrıda bulundu. Neslihan Atagül Doğulu meme kanseri başta olmak üzere tüm sağlık sorunlarında erken teşhisin hayat kurtaracağını da ifade etti.

Güncel Yazılar