BAŞKENT DERBİSİ 2-1 BİTTİ

Süper toto süper Lig’in 34. haftasında başkent derbisi oynandı. Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nin karşı karşıya geldi başkent derbisinin kazananı Ankaragücü takımı oldu. Gençlerbirliği takımı kendi kalesine attığı gol den sonra toparlanamadığı için karşılaşmayı Ankaragücü kazandı ve üç puanı kendi hanesine yazdırdı.

Ankaragücü takımı oldukça başarılı bir çıkış sürdürüyor ve üç puanı alarak 13. sıraya yükseldi. Gençlerbirliği takımı ise yenilmezlik serisini başkent derbisinde sonlandırdı. 31 puanla 19. sırada yer alan Gençlerbirliği takımı eleme potasında çıkmak için kalan haftaları iyi değerlendirmek durumunda.

BAŞKENT DERBİSİNDE İLK YARI GOLSÜZ

Başkent dergisinde her iki takımda iki oda birbirine üstünlük kurmak istese de golsüz eşitlikle ilk 45 dakika tamamlandı. Maçın 22. dakikasında Ankaragücü takımı topu Gençlerbirliği’nin ağları ile buluştuysa da gol elle müdahale olduğu için sonrasında geçersiz sayıldı.

Karşılaşmanın ilk yarısında herhangi bir gol pozisyonu olmadığı için başkent darbesi golsüz bir eşitlikle 45 dakikayı tamamladı. Maçın ikinci yarısında her iki takımda üstünlük kurmak için baskın oynamayı denize de maçı kazanan takım Ankaragücü oldu.

DERBİDE GENÇLERBİRLİĞİ KENDİ KALESİNE ATTI

Başkent darbesinin ikinci yarısında da bir süre skor değişmedi ve golsüz eşitlik devam etti. Karşılaşmanın 66. dakikasında Ankaragücü takımından Emre Güral attığı golle takımı Ankaragücü’nü beş sıfır öne geçirdi. 72. dakikada ise Gençlerbirliği oyuncusu Arda Kızıldağ kendi kalesine gol attığı için Ankaragücü iki sıfır öne geçti.

76. dakikada bu sefer Gençlerbirliği Ankaragücü’nin ağlarını havalandırdı. 10 dakikada 3 gol atıldı o dakikadan sonra başka hiçbir gol pozisyonu olmadığı için Ankaragücü takımı üç puan alarak sahadan ayrıldı. Gençlerbirliği kendi kalesine attığı golle beraberlik şansını kendi eliyle kaybetti ve karşılaşmadan üç puan kaybederek sahadan ayrıldı.

Maç iki birlik skor ile Ankaragücü’nün üstünlüğünde tamamlandı. Ankaragücü takımı bu maçla üç puan kazandı ve puanını 36’ya yükseltti. 36 puanla averajdan 13. sırada olan Ankaragücü takımı çıkışını sürdürmeye devam ediyor. Yani sen bile takımı ise 31 puanla 19. sırada kaldı. Hala tehlike bölgesinde yer alan Gençlerbirliği takımı gelecek haftalar iyi değerlendirmek durumunda.