19 Mart

Basketbol Ligi Başlıyor

Corona virüsü 19 Mart tarihinde Türkiye’de lig maçlarının belirsiz bir süre durdurumasına neden olmuştu. Futbol basketbol, voleybol ve hentbol lig maçları bu tarihten itibaren oynanmadı. Futbol maçları Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararı ile 12 Haziran’da başlamıştı. Basketbol, voleybol ve hentbol lig maçlarının ise başlama kararı alınmıştı. Covid 19 tehlikesinin Türkiye’de ve dünyada bitmemiş olması bu kararın alınmasında etkili olmuştu.

2020-2021 sezonu Türkiye Basketbol Ligi maçlarının başlama tarihi belli oldu. Türkiye Basketbol Federasyonu maçları 26 Eylül tarihinde başlatmayı planlıyor.

Basketbola Dönüş Protokolü

Covid 19 riskinin devam etmesi sebebiyle Türkiye Basketbol Federasyonu ‘’Basketbola Dönüş Protokolü’’ hazırlandı. 57 sayfa ile 11 başlıktan oluşan protokolde yeni sezonda uyulması gerekli olan covid 19 önlemleri bulunuyor. Protokole göre basketbol liglerinin başlangıç tarihleri şu şekilde;

-ING Basketbol Süper Ligi: 26 Eylül

-Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi: 3 Ekim

– Türkiye Basketbol Ligi: 16 Ekim

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun açıkladığı bu tarihler corona virüsünün başlama tarihine kadar olan yayılma hızına göre değişiklik gösterebilir.

Güncel Yazılar