A Milli

Basketbolda A Milli Takım Yenildi

2021 Avrupa Şampiyonası Eleme maçında A Milli Erkek Basketbol Takımımız Hollanda ile olan maçından 65-72 yen ilgiyle ayrıldı. D Grubunda bulunan milli takımımız şampiyona eleme maçının açılış maçında Hollanda ile Ankara Spor Salonunda karşılaştı. Kendi sahamızda avantajlı konumda olduğumuz maçı kaybetmemiz basketbolcularda ve Milli Takım koçu Ufuk Sarıca’da moral bozukluğu yarattı. Milli takım 24 Şubat’ta grubun ikinci maçında deplasmanda İsveç ile karşılaşacak.

Maçın ilk çeyreği 17-18 Hollanda üstünlüğü ile kapandı. İkinci çeyrekte Milli Takımımız üstün oynasa da ikinci çeyrek de 38-41 Hollanda galibiyeti ile bitti. Milli Takımımız üçüncü çeyrekte beraberliği yakaladı ve üçüncü çeyrek 54-54 sona erdi. Son çeyrekte ise istediği oyunu kuramayan basketbolcularımız maçtan 65-72 yenilgi ile ayrıldı.

‘’Kötü Oynadık’’

Ufuk Sarıca Hollanda maçı sonrası yaptığı açıklamada Milli Takımın maçta oynadığı basketbolun galibiyet için yeterli bir oyun olmadığını söyleyerek özellikle son 5 dakikada çok kötü bir oyun sergilediğimizi ifade etti. Ufuk Sarıca takım olarak toparlanıp önce İsveç maçına daha sonra da gruptaki diğer dört maça hazırlanacaklarını sözlerine ekledi.