Wuhan

Basketbolda Covid 19 Tehlikesi

Covid 19 Çin’in Wuhan kentinden kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. 2020 yılının ilk aylarından itibaren dünya ve Türkiye corona virüsü ile mücadele ediyor. İlacının ve aşısının olmaması nedeniyle covid 19’un yayılmasının ve ölümlere yol açmasının önünde geçilemiyor. Spor dünyasında da futbolcular başta olmak üzere bir çok sporcu corona virüsüne yakalandı. Son olarak basketbolda covid 19 şoku yaşandı.

Türk Takımları ile Maç Yapıldı

Ukrayna ligi basketbol takımı olan BC Dnipro sezon hazırlıklarını Türkiye’de yapıyordu. BC Dnipro2nun bazı sporcularında covid 19 tespit edildi ve takım Ukrauna’ya döndü. BC Dnipro’nun Ukrayna’ya dönmesi ile sorun çözülmedi. Çünkü Ukrayna ekibi Türkiye’de bulundupu süre içinde Anadolu Efes, Galatasaray Doğa Sigorta, Bahçeşehir Koleji Basketbol takımları ile hazırlık maçı yapmıştı.

Corona virüsünün temas yoluyla bulaşan bir virüsü olması dolayısıyla BC Dnipro’nun maç yaptığı Türk basketbol takımlarında da virüs tehlikesi ortaya çıktı. Bu durumda Türk takımlarının oynayacağı maçlarda da covid 19 riski oluştu. Anadolu efes, Galatasaray Doğa Sigorta ve Bahçeşehir Koleji takımlarının yaptıracağı covid 19 test sonuçları merakla bekleniyor.

Güncel Yazılar