Erkekler Türkiye Kupası

Basketbolda Türkiye Kupası Sahibini Buldu

Basketbolda Solgar Vitamin Erkekler Türkiye Kupası final maçı 16 Şubat Pazar günü (dün) Darüşşafaka Tekfen ile Fenerbahçe Beko basketbol takımları arasında oynandı. Ankara Spor Salonunda oynanan maçı Fenerbahçe 74-71 kazanarak kupayı müzesine götürdü.

Türkiye Kupasını geçen sene de kazanan takım olan Fenerbahçe bu sene de kupanın sahibi olarak üst üste 2. Kez kupayı kazanmış oldu. Fenerbahçe Türkiye Kupasını 7. Kez müzesine götüren takım oldu. Fenerbahçe’nin baş antrenörü olan Zeljko Obradoviç Darüşşafaka Tekfen maçında takımının başında 500. Maçına çıktı ve bu maçta da kupayı kazandılar.

Fenerbahçe 7. Kez Kupayı Kazandı

Maçta ilk çeyrekte Fenerbahçe’nin üstünlüğü vardı ve ilk çeyrek 11-13 Fenerbahçe üstünlüğü ile bitti. Darüşşafaka Tekfen ikinci çeyrekte beraberliği yakaladı ve ikinci çeyrek 30-30 sona erdi. Üçüncü çeyrekte üstün taraf Darüşşafaka Tekfen oldu ve üçüncü çeyrek 48-47 Darüşşafaka üstünlüğü ile bitti. Dördüncü çeyrekte Fenerbahçe tekrar üstünlüğü ele geçirdi ve maç 74-71 Fenerbahçe’nin galibiyeti ile sarı lacivertli takıma 7. Defa Türkiye Kupası’nı kazandırdı.

Fenerbahçe Basketbol Takımı’na Türkiye Kupasını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.