Belhanda’nın Kariyer Yolculuğu Nasıl Gidiyor

Belhanda Galatasaray yolculuğunu tamamlayıp Adana Demirspor’a transfer oldu. Galatasaray ile sözleşmesi apar topar biten Belhanda Türkiye’de kalmak istiyordu ve isteği gerçekleşti.

Türkiye’ye adım atan oyuncular genelde Türkiye’den kolay kolay vazgeçmezler. Nitekim Belhanda ile ilgili Başakşehir başta olmak üzere birçok takımla alakalı söylenti çıktı ancak Belhanda, sonradan Nice takımından arkadaşı olacak olan Mario Balotelli’nin de geldiği, Adana Demirspor ile anlaşmaya vardı.

Hem Balotelli hem de Belhanda oldukça problemli oyuncular. Bu iki oyuncu böyle problemli olmasalardı Türkiye’ye gelirler miydi bilinmez ama Türkiye’de var oldukları anda her ikisini aynı takımda gördüğümüzde olumsuz olayların geleceğini bilmek mümkün. Bu noktada belki Balotelli’yi ayırmak gerekebilir.

Koltuğa Sığmayan İki Karpuz

Balotelli sansayonel kimliğinin yanında takım savunmasına yardım etmeyi pek sevmeyen bir oyuncuydu ve en azından Türkiye’de karıştığı bu denli ciddi bir olay yok şimdilik. Ancak Belhanda, 2 haftadan beri bir histeri içindeymişçesine oynadığı futbolun üstüne bir de 20.08.2021 tarihinde oynanan Kayserispor maçında Hikmet Karaman’a açık bir biçimde küfür ederek hem Samet Aybaba’yı hem de Hikmet Karaman’ı çıldırtmış oldu.

Olay o kadar Belhanda’nın kusuruydu ki gerilen ortamı sakinleştirmeye Mario Balotelli geldi. Adana ekibi bu dönem üstat Musa Eroğlu’nun “Uslan Be Halil İbrahim” şarkısını çok dinleyecek gibi duruyor.

Dünya Kupası Favorileri

UEFA Dünya Kupası Elemelerinin eylül maçları tamamlandı. Bir sonraki maçlar ekim ayında oynanacak. O zamana kadar ülkeler puanlarını topladılar ve ekim için yeni hedeflerini belirlediler.

Elemelerin daha devam edeceği ve oldukça zorlu maçların olacağını düşündüğümüzde herhangi bir takımın favori olabileceğini söylemek yanıltıcı olabilir. Ancak şu aşamada gruplara tekrar bir göz attığımızda İtalya, Fransa, Danimarka, İngiltere gibi ekiplerin oldukça avantajlı olduğunu söylemek mümkün.

Hollanda, Türkiye, Almanya, Norveç, Çekya, İspanya ve Portekiz ile Sırbistan ise oynayacakları maçların sonucunda avantaj kazanacak ya da kaybedecekler. Bu noktada milli forvetimiz Burak Yılmaz’ın da gol krallığında Sırbistan’ın golcüsü Mitrovic’i takip ettiğini de belirterek ülkemize başarılar dileyelim.