BEŞİKTAŞ 3 PUANI 4 GOLLE ALDI

Süper toto süper Lig’in 34. haftasında diğer takım olan Beşiktaş deplasmanda Erzurumspor’un konu oldu. Maçı kazanmak için sahaya çıkan Beşiktaş kalesinde iki gol görmesine rağmen karşılaşmayı galibiyetle tamamladı. Dört gol atarak kalesinde de iki Gölgören Beşiktaş üç puan aldım etmiş puana ulaştı. Erzurumspor takımı ise kendi evinde oynadığı maçta mağlubiyetle ayrılarak puan alamadı ve 28 puanla 20. sırada kaldı.

BEŞİKTAŞ BAŞARILI

Sergen Yalçın öğrencilere iyi bir performans sergiledi. Karşılaşmanın ilk gölünü Beşiktaş onuncu dakikada kaydetti. Larin Erzurumspor Beşiktaş maçında takımı adına gol perdesini açtı ve Beşiktaş öne geçti. Karşılaşmanın 16. dakikasında ise büyük şey belediye Erzurumspor takımı skoru eşitledi. Leo Schwechlen Büyükşehir belediye Erzurumspor adına gölünü attım ve maçın 16. dakikasında skorlar eşitlendi.

Maçın diğer iki golü ise 26. ve 40. dakikada kaydedildi. İlk yarıda atılan son iki gol de her iki takımın kalecilerinin hatalarından kaynaklı olarak Ağlarıyla buluştu. İlk Hatay Erzurumspor’un kalecisinden geldi. 26. dakikada Oğuzhan’ın ceza sahasından gönderdiği top Erzurumspor’un kalecisinin elleri arasından ağları ile buluştu. Beşiktaş bir kez daha öne geçti.

Maçın 40. dakikasında ise bu sefer hata sırası Beşiktaş’ın kalecisi Ersin’deydi. Ceza sahası dışından Emrah Başsan’ın attığı top Ersin’in göğsüne çarparak kalenin içine düştü. Skor tekrar eşitlenmişti ve ilk yarıda toplam dört gol atıldı. İlk yarının bitiminde skor 2-2 takımların eşitlikleri ile tamamlandı.

BEŞİKTAŞ İKİNCİ YARIDA DURMADI

Maçın ikinci yarısında tekrar atak Hakan ve maçı kendi lehine döndürmek isteyen Beşiktaş kendisini durdurmadı ve 66. dakikada tekrar öne geçti. Rachid Ghezzal Beşiktaş adına müthiş bir performans sergiledi ve takımı için tekrar bir gol attı Beşiktaş bir kez daha ne geçti. O dakikadan sonra Erzurumspor tekrar beraberliği sağlayacak aramaya çalışsa da Beşiktaş 86. dakikada bir kez daha gol atarak eşitleye izin vermedi. Beşiktaş’ta 86. dakikada golü Gökhan töre attı.

Gökhan töre attığı gol ile takımına rahat bir nefes aldırdı ve galibiyeti kesinleştirdi. O dakikadan sonra başka hiçbir gol pozisyonu olmadığı için skor 2-4 Beşiktaş’ın üstünlüğünde tamamlandı. Maçın ardından Beşiktaş 70 puana yükseldi ve Erzurumspor ise 28 puanda kaldı.