BEŞİKTAŞ ABDULLAH AVCI MESELESİNİ YARGIYA TAŞIDI TRANSFER YASAĞINDA SON DURUM

Geçtiğimiz sezonlarda kadrosunda bulunan Oğulcan Çağlayan’ın sözleşmesinin feshedilmesi ardından tazminat cezasına çarptırılan Galatasaray, bu olayı yargıya taşıyarak fesih tazminatı ödemekten kurtuldu.

Bu olayı örnek olarak alan Beşiktaş, Abdullah Avcı’nın görevine son vermesi sonucu tecrübeli teknik direktöre ödemek zorunda olduğu 17 milyon 130 bin lira fesih tazminatı için mahkemenin yolunu tuttu. Bu yüzden transfer yasağı almak istemeyen siyah – beyazlılar mahkeme kararının ardından Avcı’ya ödemek zorunda kaldığı tazminattan da kurtulmak istiyor.

2019 – 2020 Spor Toto Süper Lig sezonunda takımın başında bulunan Abdullah Avcı’nın sözleşmesini fesheden Beşiktaş, ödemek zorunda kaldığı fesih tazminatını ödememek için bu olayı Bölge Adliye Mahkemesine taşıdı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Galatasaray’ın da yaşadığı benzer olay sonucunda sarı – kırmızılılara yargı yolunu göstermesinin ardından siyah – beyazlılar da aynı talepte bulundu.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Hukuk Birimi, federasyon tarafından belirlenen bir aylık yasal süre dolmadan Tahkim Kurulu’nun vermiş olduğu tazminat cezasından kurtulmak için Bölge Adliye Mahkemesi’nin yolunu tuttu.

Beşiktaş Transfer Yasağı Tehlikesinden Kurtuldu

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 2019 – 2020 sezonunda ligde alınan kötü sonuçların ardından takımda görev alan teknik direktör Abdullah Avcı’nın sözleşmesini feshetmişti. Bu fesih sonrası 17 milyon 130 bin lira tazminat ödemesine çarptırılan siyah – beyazlılar yargıya başvurdu. Mahkeme sonuçlanıncaya kadar zaman kazanan Kara Kartal, transfer yasağı cezası almaktan kurtuldu.

Siyah – beyazlı Beşiktaş mahkemenin aleyhlerine sonuçlanması durumunda hem 17 milyon 130 bin Türk Lirası fesih tazminatını ödemek zorunda kalarak gelecek sezonun bütçe harcamalarında oldukça sıkıntıya girerek transfer yasağı ile karşı karşıya kalacak.

Galatasaray Camiaya Emsal Bir Olay Kazandırdı

Galatasaray’da yaşanan Oğulcan Çağlayan meselesinde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, sarı – kırmızılı ekibe yargı yolunu gösterdi. Çaykur Rizespor’a ödemek zorunda kaldığı 1 milyon Euro (12,3 milyon Türk Lirası) tazminat ücreti için Bölge Adliye Mahkemesine başvuran Galatasaray, davanın kendi lehlerine sonuçlanmasının ardından hem tazminat ödemesini bekletmeye aldı hem de o dönem transfer yasağı cezasını çarptırılmaktan son anda feragat etti.