corona virüsü

Beşiktaş Başkanı’ndan Covid 19 Açıklamaları

Dünyada 220 ülkede ve Türkiye’de yayılan corona virüsü her gün binlerce kişinin ölümüne yol açıyor. Aşının ve ilacın bulunamadığı virüsün bu sebeple yayılması ve sebep olduğu ölümler de durdurulamıyor. 15 Mayıs itibariyle dünyada covid 19 nedeniyle ölen kişi sayısı 304 bine ulaştı. Türkiye’de covid 19 sebebiyle 19 Mart tarihinde ertelenen lig maçlarında futbol maçlarına 12-13-14 Haziran tarihinde başlama kararı alınmıştı.

Futbol Maçları Nasıl Oynanacak

Türkiye’de covid 19 kontrol altına alındı gibi görünse de Süper Lig başta olmak üzere futbol kulüplerinde her gün covid 19 vakaları tespit edilmeye başlandı. Süper Lig takımlarından Ankaragücü, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta, ikinci lig takımlarından ise Eskişehirspor ve Kasımpaşa corona virüsünün tespit edildiği takımlar oldu. Beşiktaş takımında yapılan son testlere göre 8 kişide covid 19 tespit edildi. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi de covid 19 testi pozitif çıkan kişi oldu.

Ahmet Nur Çebi covid 19 testinin pozitif çıktığını sosyal medya hesabından duyurdu. 61 yaşındaki Beşiktaş Başkanı tedavisi sürecine başlandığını ve geçmiş olsun dileklerine ileten herkese teşekkür etti. Beşiktaş ve diğer takımlarda çıkan covid 19 vakalarından sonra yakın temasın olduğu futbolda lig maçlarının nasıl oynanabileceği tartışmaları alevlendi.

Güncel Yazılar