BEŞİKTAŞ BU İSİMLERİN PEŞİNDE

Siyah Beyazlıların devre arası transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek için yaptığı çalışmalar hız kazandı. Kara Kartal kadrosuna bir stoper ve bir forvet takviyesi yapmak istiyor. Bunun dışında, Adem Ljajic’in gönderilebilmesi halinde bir de 10 numara alınacak. Kartal’ın bu pozisyonlara ilişkin uzun bir transfer listesi bulunuyor.

Savunmada İlk Hedef Gnagnon

Beşiktaş yönetimi ilk olarak stoper bölgesini güçlendirmek adına La Liga Santander ekiplerinden Sevilla’nın Fransız stoperi 23 yaşındaki Joris Gnagnon’u kiralamak istiyor.

Bu doğrultuda görüşmelerini sürdüren Siyah Beyazlılar’da alternatif ismin ise Aytemiz Alanyaspor ile olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Steven Caulker olduğu öğrenildi. Bir diğer alternatif isim ise Çin serüveni tamamlanmış olan kulübün eski futbolcusu Dusko Tosic.

Hücum Bölgesi İçin 3 Alternatif

İleri uç için düşünülen isimse sezon başında da girişimlerde bulunulan ancak yüksek maliyeti sebebiyle transferi gerçekleştirilemeyen Mario Mandzukic. Bu isim için de tekrar nabız yoklanacak. Kartal, bu bölge için daha önce Adem Ljajic’i transfer etmeyi düşünen Hellas Verona’dan da takas olarak Nikola Kalinic’i istemişti.

Bu iki isim üzerine yoğun mesai harcayan Siyah Beyazlılar’da teknik direktör Sergen Yalçın’ın tercihi ise maliyetinin düşük olması sebebiyle Kalinic-Ljajic takası. Kartal’ın bir yandan da yabancı kotasının dolu olması yabancı oyuncular satılmadan oyuncu alınmasının önünde engel teşkil ediyor.

Bu sebeple forvet hattındaki alternatifler arasında bu kısıtlamaya takılmadan transferinin gerçekleştirilebilmesi sebebiyle Ahmet Kutucu’nun da olduğu bildirildi.

Beşiktaş’ta 3.25 milyon Euro net kazancı olan Adem Ljajic kendisinden beklenen performansı bir türlü verememesi sebebiyle elden çıkarılmak isteniyor. Eğer oyuncu bonservisiyle satılabilirse Anderson Talisca için de girişimlerde bulunulacak.

Halihazırda Ghuangzhou Evergrande forması giyen Brezilyalı yıldız oyuncunun geri dönüş talebine olumlu yanıt veren yönetimin yabancı kotasının boşaltılması ve gerekli bütçenin oluşturulması durumunda oyuncuyu kadrosuna katabileceği düşünülüyor.

Mandzukic 6 Aydır Boşta

Tranfer alternatiflerinden Gnagnon’un bu sezon yalnızca Kral Kupası’nda 29 dakika süre almış olması ve Mario Mandzukic’in ise 5 Temmuz 2020 tarihinden bu yana serbest olması kafalarda soru işaretleri bıraksa da teknik heyet, oyuncuların kalitelerinden ötürü bunun bir sorun yaratmayacağı görüşünde.