Beşiktaş Cenk Tosun İçin Gün Sayıyor

Bu sezon aldığı kötü sonuçlarla taraftarını hayal kırıklığına uğratan ve hem Avrupa’da hem de Süper Lig’de erken havlu atan Beşiktaş’ta form grafiğini toparlamak ve mucizeyi gerçekleştirebilmek adına kadronun güçlendirilmesi planlanıyor.

Bu sezon gol hatlarında hiç alışkın olmadığı biçimde sıkıntılar yaşayan Siyah Beyazlılar, geçtiğimiz sezon kiralık olarak kadrosuna kattığı eski oyuncusu Cenk Tosun’u bu sefer bonservisiyle birlikte kadroya katmak için Everton ile temaslarda bulunuyor. Ada temsilcisiyle yapılan pazarlıkların iyi ilerlediği iddia edilen Cenk Tosun’un Ocak ayında Siyah Beyazlı formayı giymesi bekleniyor.

Tosun Paşa Beşiktaş’a Geri Dönüyor

Geçtiğimiz sezonu iki kupayla tamamladıktan sonra bu sezon hedefleri daha da yükselten Beşiktaş, uzun süre hatırlamak istemeyeceği bir sezona devam ediyor. Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı 5 maçtan da mağlup ayrılan Siyah Beyazlılar, sakatlıklarla dolu sezonda Süper Lig’de de kötü bir performans sergiledi ve 15’inci haftanın sonunda lider Trabzonspor’un 19 puan gerisine düştü.

Teknik direktörü Sergen Yalçın ile yolları ayırma noktasına kadar gelen Beşiktaş, yönetimin aldığı karar ile birlikte geçtiğimiz sezon başarıya koştuğu hocasıyla devam ediyor ancak Sergen Yalçın halen koltuğunu sağlama alabilmiş değil. Son 5 maçında 1 beraberlik ve 4 mağlubiyet alarak bir hayli gerileyen ve takım halinde kötü bir performans sergileyen Beşiktaş’ta buna rağmen başta Başkan Ahmet Nur Çebi olmak üzere birçok kişi şu an bir mucize olarak görülen şampiyonluk için tekrar yarışa girilebileceğini düşünüyor.

İşte bu doğrultuda bu sezon yaptığı transferlerden istediği verimi de alamayan Beşiktaş, gol yollarında yaşadığı sıkıntıyı çözmek için eski oyuncusu, Tosun Paşa lakaplı golcüsü Cenk Tosun’u bonservisiyle kadroya katmak istiyor.

Siyah Beyazlılar, geçtiğimiz sezon da Cenk’i kiralık olarak kadroya eklemiş ancak Cenk’in yaşadığı ağır sakatlıkla sezonu kapatması nedeniyle golcü oyuncudan istediği kadar yararlanamamıştı.

Cenk Tosun 2018 senesinde Beşiktaş’ta gösterdiği şahane performansla birlikte Türkiye tarihinin en pahalı transferine imza atmış ve 22 milyon 500 bin Euro bonservis bedeliyle İngiltere temsilcisi Everton’ın yolunu tutmuştu.

Everton İle Pazarlıklar Sürüyor

Basında yer alan iddialara göre eski oyuncusunu tekrar kadrosunda görmek isteyen Beşiktaş ile Cenk’in bonservisini elinde bulunduran Everton arasında transfer görüşmeleri devam ediyor.

Cenk’in bu sezon sonunda sözleşmesinin bitiyor olması ve başka bir takımın da golcü oyuncuya talip olmamasını avantaj olarak kullanmak isteyen Beşiktaş, bu durumları öne sürerek 3 milyon Euro bonservis talep eden Everton ile daha cüzi bir ücrette buluşmak istiyor.

1 milyon 500 bin Euro gibi bir bonservis bedeliyle golcü oyuncuyu kadrosuna katmayı hedefleyen Beşiktaş, Cenk’in yarım sezonluk ücretini de üstlenerek Everton’ı ikna etmeye çalışıyor. Eğer Everton ile Beşiktaş arasında anlaşma sağlanırsa, Cenk Tosun 2022’nin Ocak ayında kendisini tekrar Beşiktaş’a bağlayacak sözleşmeye imza atacak.