Beşiktaş Gedson Fernandes Transferi İçin Çözüm Arıyor

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu siyah beyazlı takım bu sezon süper lig de ve Şampiyonlar liginde gruplar da mücadele edecek takım kadrosunu da bu transfer sezonu içerisinde güçlendirmeye devam ediyor.

Süper ligde çıktığı 3 maçta 2 galibiyet 1 beraberlik alan siyah beyazlı takım kalesinde henüz gol görmedi.

En Son Kimler Geldi

Transfer çalışmalarına devam eden siyah beyazlı takım son olarak stoper bölgesindeki eksiği 22 yaşındaki genç İspanyol Francisco Montero ile çözen kartal santrafor için 27 yaşındaki Michy Batshuayi ve orta sahaya da 31 yaşındaki Alex Teixeira takviye eden kartal orta saha için bir isim daha düşünüyorlar.

Hedefte Gedson Fernandes

22 yaşındaki Portekizli oyuncu geçtiğimiz sezon Galatasaray da forma giymiş genç oyuncu için siyah beyazlı takım bu kez oyuncuya talip oldular.

Sarı kırmızlı takımın özellikle teknik direktör Fatih Terim’ inde çok istediği orta saha oyuncu için kulübü ile oyuncunun bonservisi konusunda anlaşamamışlardı.

Beşiktaş oyuncunun bonservis konusunda çeşitli planlar yapmaya başladılar.

Siyah beyazlılar oyuncunun 10 Milyon Euro’ luk bonservis bedeline çözüm aramaya başladılar. Bu bedel ödemek için yeterli bütçesi olmayan siyah beyazlılar bu kez oyuncunun kulübü Benfica ‘ nın kapısını ilk olarak oyuncunun bonservisinin %50 si için bir teklif edecek olan Beşiktaş bu teklifi sunarak ilk etap da oyuncuyu kadrolarına kazandırmak istiyorlar.

Diğer bir plan ise ki buna oyuncunun kulübü pek sıcak bakmasa da oyuncuyu kiralık olarak kadroya katıp zorunlu satın alma opsiyonu ile birlikte takıma kazandırmak ise bir başka planlar arasında.

Siyah beyazlılar son olarak ise oyuncu için kulübü Benfica ‘ ya satın alma opsiyonsuz belirli bir ücret karşılığında oyuncuyu bir yıllığına kiralamak üzerine. Siyah beyazlılar Portekizli oyuncuyu bu seçenekler dahilinde kadrolarına katmak istiyorlar.

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın hoca da bu oyuncunun transferinin bitirilmesini özellikle istiyor ki bunda en önemli sebep orta sahada Gedson gibi oyunu iki yönlü oynaya bilen hem savunma hem hücum anlamında yetenekli bir oyuncu bulmak bir hayli zor. Bu yüzden hem yönetim hem teknik heyet transferin gerçekleşmesini bir hayli istiyorlar.