Beşiktaş Icrypex’te Covid-19 Alarmı

ING Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Icrypex’te Covid-19 alarmı yaşanıyor. Bilindiği üzere siyah beyazlı takımda daha önceden yapılan yeni tip koronavirüs test sonuçları neticesinde 8 kişinin koronavirüs testinin pozitif olarak çıktığı açıklanmıştı.

Bu 8 kişiden 6’sı oyuncu kadrosunda 2’si ise teknik ekipte yer alıyordu. Geçtiğimiz gün rutin olarak yapılan yeni tip koranavirüs testleri neticesinde siyah beyazlı ekipte 22 kişinin daha koronavirüs testinin pozitif olarak çıktığı duyuruldu.

Böylece Beşiktaş Icrypex’te yeni tip koronavirüsün ldukça fazla artış göstermesinden dolayı siyah beyazlı takımın ING Basketbol Ligi’nin 27. Haftasında Bahçeşehir Koleji ile oynayacağı maç ertelenmek zorunda kaldı.

Beşiktaş Icrypex’ten Açıklama

Yeni tip koronavirüsün takımdaki artışından dolayı Beşiktaş Icrypex, konu ile alakalı açıklamada bulundu. Resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, hafta başında siyah beyazlı takımda 3 oyuncunun yeni tip koronavirüs testinin pozitif olarak çıktığı belirtildi.

Bu 3 oyuncuda koronavirüs testinin pozitif çıkmasından dolayı takımın yapmakta olacağı antrenmanların ertelendiği ve düzenli olarak yeni tiğ koranavirüs testlerinin uygulanmaya devam ettiği ifade edildi.

Düzenli olarak yapılan yeni tip koronavirüs testleri neticesinde ise A Takımda yer alan 7 sporcuda, Gençler Ligi’nde olan fakat A Takım’da bulunan 7 sporcuda, yine A Takım antrenmanarında sahaya çıkan 2 Gençler Ligi oyuncusunda, kulübün masörü ve spor kompleksinde çalışmakla görevli olan 4 kişide olmak üzere 22 kişide daha yeni tip koronavirüs test sonuçlarının pozitif olarak çıktığı açıklandı.

Ayrıca Beşiktaş Icrypex’te yeni tip koronavirüse yakalanan bütün kişilerin tedavilerine, karantina ve izolasyon çalışmalarına ilgili protokoller gereğince devam edildiği bilgisi verildi.

ING Basketbol Ligi’nde Maç Ertelendi

ING Basketbol Ligi’nin 27. Haftasında Beşiktaş Icrypex, 4 Nisan Pazar günü kendi sahasında Bahçeşehir Koleji’ni konuk edecekti. İki takım arasındaki BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde oynanması planlanan bu mücadele saat 15:15’te başlayacaktı.

Fakat Türkiye Basketbol Federasyonun resmi internet sitesindenden yapılan açıklamaya göre, ev sahibi Beşiktaş Icrypex’te artış yaşanan yeni tip koronavirüs vakalarından dolayı siyah beyazlı takımın Bahçeşehir Koleji ile ING Basketbol Ligi’nin 27. Haftasında oynaması gereken maçın başka bir tarihte yapılacağı ifade edildi.