Beşiktaş Risk Almayacak

Liglerin milli takım maçları için araya girmesi ile takımlar verilen bu arayı en iyi şekilde geçirmek için kolları sıvadı. Beşiktaş ise bu arayı sakatlık yaşamış olan oyuncuların düzelmesini umarak ve sakatlığını atlatmış olan oyuncuların ise tekrar sakatlanmaması ve takıma katılmaları için acele etmeyecek.

Siyah beyazlı takımda teknik ekip, sakatlıklarını atlatmış oyuncularını riske etmeyi düşünmüyor.

Takım Dinlendirilecek

Şampiyonlar liginde ülkemizi temsil eden aynı zamanda da süper ligde şampiyonluk yarışında bulunan siyah beyazlılar milli ara sayesinde yoğun maç temposundan bir nefes alma fırsatı yakaladı. Milli maçlardan sonra tekrar yoğun maç takvimine döneceği ve sık sık maç yapmaya devam edeceği için Teknik direktör Sergen Yalçın takımına verdiği izin süresini 3 gün daha ekledi. Fakat takımdaki her oyuncunun tam olarak izinli olduğu söylenemez. Sakatlıklarını yeni atlatmış olan oyuncular teknik heyetin hazırladığı program dahilinde bireysel olarak çalışacak. Welinton, Ghezzal, Alex ve Necip sakatlıklarını atlatmış olan isimler. Bu isimler ’den Rachid Ghezzal ve Alex Teixeira siyah beyazlılar için en önemli oyuncuların başında gelen isimler. Teknik direktör Sergen Yalçın önderliğinde pazartesi günü çalışmalarına başlamak için toplanacak.

Sakatlıktan Dönüşler

Teknik Direktör Sergen Yalçın, Sakatlılarını yeni atlatmış olan Welinton, Ghezzal, Alex ve Necip fiziksel kondisyon eksiklerini kapatabilmeleri için ekstra çalışmaları için plan yaptığı ve milli ara dönüşü yapacakları Medipol Başakşehir maçında bütün takımın maça hazır olmasını planlıyor.

Sakatlığı süren Fransız futbolcu Kevin N’koudou ise en yakın sürede tekrar takıma katılabilmesi için tedavi süreci devam ediyor. Beşiktaş’ın N’koudou ezeli rakipleri Galatasaray ile oynayacakları derbi maçı öncesinde sahalara dönmesi kolay gözükmüyor.

Milli maç arasına kadar geçen zamanda sakatlıklardan en çok mustarip olan takımlardan biri olan Beşiktaş, daha fazla sakatlık vermek istemiyor ve bu sakatlıklarla dolu dönemi mazide bırakıp tekrarlanmamasını hedefliyor. Bu bağlamda Beşiktaş’ta Sergen Yalçın önderliğinde sağlık ekibi ve teknik ekip sakatlıklar ve sakatlıklarını atlatıp takıma eklenen oyuncular hakkında görüş alışverişinde bulunuyor. Bundan dolayı sakatlıktan yeni dönen oyuncuların bireysel olarak çalışması ve tamamen sakatlıklarını atlatamamış oyuncuların riske edilmemesi konusunda karar alındı.