BEŞİKTAŞ TRABZONSPOR DERBİSİNE ÖZEL HAZIRLIK PEŞİNDE

BEŞİKTAŞ TRABZONSPOR DERBİSİNE ÖZEL HAZIRLIK PEŞİNDE

3 Kasım 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Siyah beyazlı Beşiktaş takımı Trabzonspor derbisine ancak 3 Kasım Çarşamba akşamı Sporting Lizbon maçına çıkacak ve ondan sonra derbi için hazırlıklara başlayacak. Beşiktaş zorlu bir maratonda ve işler istediği gibi gitmiyor.

Son haftalarda deplasman maçlarında mağlubiyet yaşayan Beşiktaş bir de üstüne Şampiyonlar Ligi maçlarında hiç galibiyet alamadı ve gruptan çıkması çok zor görünüyor. Sporting Lizbon maçı öncesi Hatayspor deplasmanda tek golle yenilen Beşiktaş maçlara yoğun bir tempoda hazırlanıyor.

BEŞİKTAŞ KAZANMA ARZUSUYLA SAHAYA ÇIKACAK

Trabzonspor derbisi 6 Kasım Cumartesi akşamı saat 19.00’da başlayacak. Sergen Yalçın ve öğrencileri Sporting Lizbon maçından sonra hiç dinlenmeden sadece 2,5 günde hızlı bir şekilde derbiye hazırlanacaklar.

Moral ve motivasyon olarak maçlara hazır olan Beşiktaş her iki zorlu ve önemli maçı da kazanmak istiyor. Bu sezon geçen seneki gibi maç takvimi oldukça sıkışık olan Beşiktaş’ın performansı sezon başı için oldukça düşük bir noktada yer alıyor.

Sakatlıkları yeni yeni iyileşen Beşiktaş’ta maçlarda ve sonuçlarda değişiklik olacak ve maç performansı aratacak mı oldukça merak ediliyor. Kendi evinde, kendi sahasında, Vodafone Park Arena’da Trabzonspor’u konuk edecek olan Beşiktaş evinde taraftarları ile beraber bu önemli derbiyi kazanıp Spor Toto Süper Lig’de liderlik yarışında geri düşmek istemiyor.

Beşiktaş önemli derbiyi kazanmak zorunda. Trabzonspor derbiyi kazanırsa 30 puana ulaşacak ve aradaki fark 10 puana çıkacak. Lider Trabzonspor takımı hariç diğer tüm takımların puanları birbirine çok yakınken Trabzonspor rakiplerine fark açtı.

Bu durumu engellemek isteyen Beşiktaş rakibine izin vermeden maçı, 90 dakikayı tamamlamak istiyor. Maçın sonucu hem her iki takım hem de diğer Süper Lig takımları için oldukça önemli bir viraj.

Ev sahibi Beşiktaş’ın derbiyi kazanması rakiplerinin işine gelecek bir noktada yer aldığı için diğer takımların taraftarları Beşiktaş’ı o akşam için tutabilirler.

BEŞİKTAŞ TRABZONSPOR DERBİSİNİN DETAYLARI

Maç 6 Kasım Cumartesi akşamı saat 19.00’da başlayacak. Beşiktaş’ın ev sahipliğinde Vodafone Park Arena’da oynanacak. Maçın hakemi henüz belirlenmedi. 6 Kasım için nefesler tutuldu ve herkes derbiye odaklandı.