BEŞİKTAŞ ÜÇ PUANI BİR GOLLE KAYBETTİ

Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında Beşiktaş ekibi deplasmanda Kasımpaşa Spor Kulübü’nün konu oldu. Beşiktaş üç puan kazanmak için çıktığı sahada bir koli üç puanı kaybetti. Kendi kalesine gol kapatamayan Beşiktaş rakibi karşısında istedi üstünü kuramadığı için Kasımpaşa bir seferlik bir skorla Beşiktaş’ı mağlup etti.

BEŞİKTAŞ RAKİPLERİNE FARK ATAMADI

Süper loto Süper Lig’in 32. haftasında siyah-beyazlı Beşiktaş ekibi ezile rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe fark atabilecek bir maçta ne yazık ki mağlubiyet aldı. Maç için tüm özelliklerini tamamlayan Beşiktaş ekibi milli maç arasından sonra eksik oyuncular ile Kasımpaşa maçına çıktı.

Bu maçı kazanmak için sahaya çıkmış olan Beşiktaş deplasmanda üç puan kaybetti. Karşılaşmanın ilk golü 19. dakikada Kasımpaşa’nın futbolcusu aytaç karadan geldi. Aytaç Kara ceza sahası dışından vurdu uzun şato ile topu ağlara gönderdi.

Kasımpaşa 19. dakikada aslında maçı kazanan golü atmış oldu. Maçın ilk yarısında başka hiçbir gol olmadı ve Beşiktaş uzun bir aradan sonra ilk yarıda kalesinde gol gördü.

BEŞİKTAŞ BİR TÜRLÜ GOL BULAMADI

Misafir takım olan siyah-beyazlı Beşiktaş ekibi ikinci elde ne kadar bastırmış olsa da hücumlara bir türlü sonuç veremedi. Beşiktaşlı oyuncular her ne kadar koy şansını bulmuş olsalar da toplar ya Kasımpaşa’nın savunmasından geri döndü ya Kasımpaşa’nın kalecisinden geri döndü ya da vurdukları şutllar direkten döndü ve ceza sahası dışına çıktığı için gol ile buluşamadı.

Sergen Yalçın öğrencileri ikinci yarıda ilk olarak duruma eşitlemek ve sonrasında da galibiyeti getirecek golleri atmak isterken hiç gol atamayarak maçı bir golle kaybettiler. Oturumda Kasımpaşa gibi kendi kalesinde hiç gol gelmeyecek maçı kazandı 34 puana ulaşarak 14. sıraya yükseldi.

Kasımpaşa ekibi düşme hattından uzaklaşmak için önemli bir maç olan Beşiktaş karşısında galibiyetine elde etti. Siyah-beyazlı Beşiktaş ekibi ise 64 puanla birinci sıradaki yerini korudu. Ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray’a fark atabilecek bir konumdayken bu şansı kaybeden Beşiktaş ekibi 32. haftayı mağlubiyetle kapattı.

Gelecek hafta ve hatta Nisan ayı tüm takımlar için oldukça yoğun bir ay olarak geçecek. Şampiyonla çok yaklaştığımız şu günlerde her maça her takım için oldukça önemli. Beşiktaş bundan sonra kalan on maçını iyi değerlendirerek galibiyetlerini kazanmak istiyor.