BEŞİKTAŞ VE GALATASARAY MISIRLI OYUNCU İÇİN KARŞI KARŞIYA GELDİLER

Bir süredir sarı kırmızlı takım Galatasaray ‘ın gündeminde olan Mısırlı kanat oyuncusu 24 yaşındaki Ramadan Sobhi için siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ da devreye girmiş durumdalar.

Bu sezon şampiyonlar liginde istedikleri sonuçları alamayarak Avrupa’ya erken veda eden takım Beşiktaş süper lig de yeniden takımı motive ederek şampiyonluk yarışı içerisine sokmak istiyorlar.

Devre arası transfer dönemi de yaklaşırken siyah beyazlı takım da çalışmalara başlamış durumdalar. Siyah beyazlı takım kanat oyuncu arayışlarına başlarken aradıkları oyuncuyu Mısırda buldular. 24 yaşındaki kanat oyuncusu Ramadan Sobhi için devre arasında transfer girişimlerinde bulunacaklar.

RAMADAN SOBHİ KARİYERİNE AVRUPA’DA DEVAM ETMEK İSTİYOR

23 Ocak 1997’de Mısır’ın Kairo şehrinde dünyaya gelen Mısırlı oyuncu Ramadan Sobhi futbol kariyerine ülkesinin ekiplerinden El Ahly’nin altyapısında başlayan oyuncu 2014 yılında profesyonel sözleşmeye imza atan Ramadan Sobhi kariyerinde ilk transferini de İngiltere’ ye yaptı.

2016 yılında 5 milyon euro transfer bedeliyle İngiliz ekiplerinden Stoke City’e transfer olan Ramadan Sobhi İngiliz ekibi Stoke City ile ilk sezonun da 20 karşılaşmada forma sansı bula bilen Ramadan Sobhi 1 gol ve 1 de asist katkısı yapa bildi. İngiltere’de ki ikinci sezonun da ise 28 karşılaşmada forma giyen Ramadan Sobhi 4 gol kaydetti.

Ramadan Sobhi 2 yıl sonra 6,5 milyon Euro bonservis bedeli ile bir başka Ada ekibi olan Huddersfield transfer olan oyuncu sadece 4 karşılaşmada süre ala bilirken sonrasında ise beklenen performansı alamayan İngiliz ekibi 2019 yılında eski takımı El Ahly’ye kiralık olarak geri gönderildi.

Ramadan Sobhi 2020 yılında Mısır ligi ekiplerinden Pyramids FC’ ye 5 Milyon Euro bonservisle transfer olan Ramadan Sobhi’nin sözleşmesi 30 Haziran 2025’te sona eriyor.

Avrupa kariyer kısa süren Mısırlı oyuncu Ramadan Sobhi futbol kariyerine de yeniden Avrupa da devem etmek istiyor.

Kariyerinde 24 yaşındaki futbolcu sol ve sağ kanatlar da görev alırken forvet pozisyonun da da görev alıyor.

RAMADAN SOBHI NERELERDE

24 yaşındaki Ramadan Sobhi bu sezon takımı Pyramids FC ile 3 karşılaşmada süre alan oyuncu 1 asist katkısı sağlaya bildi. 24 yaşındaki Ramadan Sobhi Mısır milli takımda da forma giyen oyuncu dünya kupası eleme maçlarında ise 3 karşılaşmada sahada olan oyuncu 1 gol katkısı yaptı.

24 yaşındaki Ramadan Sobhi geçtiğimiz sezon ise 2020 – 21 sezonunda takımı Pyramids FC ile toplam da 35 karşılaşmada sahada olan oyuncu 10 gol ve 5 de asist katkısı yaparak kariyerinin en gollü ve asist katkısı sağladığı sezonu olmuş oldu.

Mısırlı oyuncu Ramadan Sobhi takımı Pyramids FC ile 30 Haziran 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunan genç oyuncu’ nun bonservis bedeli 3 Milyon Euro civarında.