Beşiktaş’a Süper Mario Geliyor

Beşiktaş’a Süper Mario Geliyor

17 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Yeni sezon döneminde son gaz çalışmaya devam eden ve transferleri de ayarlayan Beşiktaş’tan süper bir atılım gerçekleşecek gibi görünüyor. Daha önceden Dinamo Zagreb’de forma giymiş olan Mario Gavranovic, 31 yaşında ve 2020’nin yıldız golcüsü.

Kaliteli ve gelecek vaat eden başarılı ve genç futbolcu Mario Gavranovic, transfer ile ilgili olumlu düşünüyor gibi görünüyor. İsviçre forması giyerek 2020’de yıldız golcü unvanını alan ve mücadelesi ile futbolseverlerin kalbinde taht kuran oyuncunun transfere pozitif baktığı düşünülüyor ve anlaşmayı imzalayacak gibi görünüyor.

Beşiktaş Son Dakika Transferi

Yeni dönem sezonda dört koldan transfer çalışmalarına başlayan Siyah Beyazlılar’da Vincent Aboubakar’ın yerine başka bir futbolcu düşünülmeye başlandı. Euro 2020’de başarılı performansıyla boy gösteren futbolcu Mario Gavranovic, hem futbolseverler hem de Beşiktaş tarafından zaten gözlem altına alınmıştı.

Şampiyonlar Ligi sebebiyle Beşiktaş yönetiminin teklifine sıcak bakacağı düşünülen Gavranovic’in imza atmaya da oldukça yakın olduğu düşünülüyor. Futbolcunun bonservisinin de elinde olduğu biliniyor.

31 yaşındaki futbolcu, 3.5 milyon Euro’luk bir bonservis bedelini elinde bulunduruyor. Siyah Beyazlılar’ın gündeminde şimdilik Gavranovic konusu çalkalanıyor. Gavranovic, 2018 yılında Rijeka’dan transfer edilmişti.

Dinamo Zagreb formasını giyen Mario Gavranovic, 128 maçta oynamıştır. 20 asist yapan, 47 gol atan, 128 maçta oynadı. Mario Gavranovic’in başarılı bir futbol geçmişi bulunuyor. Yıldız santrfor, futbola ülkesi Lugano’da başlamıştı. Aynı zamanda başarılı oyuncu, Almanya takımların da forma giydi.

Siyah Beyazlılar’da Gavranovic Sürprizi

Gavranovic, Dinamo Zagreb forması giyerek önceki gün turlara çıkmıştı. Şampiyonlar Ligi 1. ön eleme turuna çıkan oyuncu Gavranovic, bu durumda Beşiktaş’a transfer olabilir.  Şampiyonlar Ligi’ne çıkması herhangi bir engel durum teşkil etmiyor ve oyuncu istediği takımda listeye de alınabilir.

Lig’de 2-0 Valur maçı kazanılmıştı ve futbolcu, 19 dakika boyunca kendine zaman bulabilmişti. UEFA kurallarına bakacak olursak, eleme turlarına çıkan oyuncular başka takımlarda listeye girebilir ve transfer edilebilir.

Schalke ve Mainz formalarını daha önceden Almanya’da giyen Mario’nun bu transferi nasıl sonuçlandıracağı da şimdiden tüm futbol camiasını meraklandırmaya başladı.