BEŞİKTAŞ’I GENÇLER UÇURUYOR

ING basketbol Süper Lig’i kapsamında yapmış olduğu karşılaşmalar sonucunda ligin 6 basamağında kendine yer bulan Beşiktaş Icrypex Erkek Basketbol Takımı kadrosunu oluşturan genç ve yetenekli oyuncularla iyi performansına devam ediyor.

  ING basketbol Süper Lig’i kapsamında yapmış olduğu 23 karşılaşmanın 13’ünde galibiyet elde eden Beşiktaş Icrypex Erkek Basketbol Takımı 10 karşılaşmada ise parkeden boynu bükük ayrıldı.

GENÇ OYUNCULARIN PERFORMANSLARI

İçerisinde bulunduğumuz sezon hazırlıkları yapılırken radikal bir karar alınıp genç oyuncuları kadroya dahil etmiş olan Beşiktaş Icrypex Erkek Basketbol Takımı istenmeyen bir şekilde stat verdiği ING basketbol Süper Ligi serüvenine adeta ilk tazelenme yaşayarak ligin üst sıralarına hızlı bir şekilde tırmanmaya başladı. 

ING basketbol Süper Ligi kapsamında oynanan 8 karşılaşmada yalnızca bir galibiyet elde eden de 7 kez mağlup olan Beşiktaş Icrypex Erkek Basketbol Takımı devamında oynadığı 15 karşılaşmanın 12’sinde rakiplerini mağlup etmeyi başararak ligde 6 sıraya oturdu ve play-off şansını Bir Hayli yükseltti.

Beşiktaş Icrypex Erkek Basketbol Takımı’nda 18 yaşındaki oyuncu Alperen Şengün, 18 yaşındaki Furkan Haltalı, 21 yaşındaki Hakan sayılı, 20 yaşındaki Sadık Emir kabaca, 22 yaşındaki Şehmus Hazer gibi henüz yaşları genç ancak motivasyonları ve potansiyelleri yüksek oyuncular Beşiktaş Icrypex Erkek Basketbol Takımının yapmış olduğu son 15 ING basketbol Süper Ligi karşılaşmasında harika performanslar ortaya koydular.

  Bu oyuncuların yanında Beşiktaş Icrypex Erkek Basketbol Takımı’nda   Ahilik 21 yaşında olan Sedat Karagülle, 24 yaşında olan Egehan arna, 23 yaşındaki Ercan Osmani 20 yaşında olan Ömer Yasir küçük de zaman zaman forma şansı buldular.

Beşiktaş Icrypex Erkek Basketbol Takımı’nda yetenekli oyuncu Alperen Şengül ve James Blackmon Jr. Takımın alt sıralardan hızlı bir şekilde kotuluk gösterdiği performans ile 6 sıraya kadar çıkmasında en etkili olan oyuncular oldular.

GÖZE ÇARPAN OYUNCULAR

Göstermiş olduğu performans ile adından sıkça söz ettiren Alperen Şengün toplamda 23 karşılaşmada 439 sayı atarak 19, 09 gibi harika bir performansa imza attı. 

Yetenekli oyuncu Alperen Şengül Ayrıca 9,57 gibi bir rebound ortalamasıyla takımına gözle görülür bir katkı sağlamış oldu. Takımın bir diğer önemli ismi James Blackmon ise ING basketbol Süper Ligi kapsamında çıkmış olduğu 19 müsabakada toplamda 343 sayılık bir katkı yaparak 18,05 istatistiğini yakaladı.

Beşiktaş Icrypex Erkek Basketbol Takımı’nda Göstermiş olduğu performans ile adından söz ettiren Bir Başka oyuncu ise Şehmus Hazer.  Oyuncu takımının formasını terletti 21 müsabakada toplamda 305 sayı üreterek 14,52 sayı istatistiğine ulaşmayı başardı.