Beşiktaş’ın Galibiyet Günleri Geri Döndü; 2-1

Beşiktaş’ın Galibiyet Günleri Geri Döndü; 2-1

5 Ekim 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Süper Lig’in 8. Hafta fırtınası devam ediyor. Haftanın en heyecan verici maçlarından biri Beşiktaş ile Demir Grup Sivasspor arasında gerçekleşti. Çetin mücadelede toplam 3 gol sesi duyulurken zafer sesiyle dönen takım, Kara Kartal oldu.

2-1 skoruyla kendi evinde zafer kazanan Beşiktaş, geçtiğimiz hafta aldığı mağlubiyeti unutturmayı başardı. Geçtiğimiz hafta Siyah Beyazlı ekibin uzun bir süredir devam ettirdiği yenilmezlik serisi, Altay ekibi karşısında alınan yenilgi ile son bulmuştu.

Demir Grup Sivasspor karşısında alınan galibiyet ile tekrar hanesine puan katan Kara Kartal, bir kez daha şahlandı. Toplamda 17 puana ulaşan Beşiktaş, Süper Lig’in 8. Haftasını 3. Sırada kapattı.

Demir Grup Sivasspor ise uzun bir süredir yenilgi almayan takımlardan biri olarak dikkatleri üzerine çekiyordu. Süper Lig’in son 2 haftası aldığı galibiyetler ile puan kaçırmayan ekip, Kara Kartal karşısında puan kaybetti ve bir hafta daha 9 puanda kaldı. Konuk ekip, haftayı 13. Sırada kapattı.

Beşiktaş’ın 2 Gol Sesi Çıkardığı Zaferi

Beşiktaş’ın ev sahipliği yaptığı Vodafone Arena’da oynanan çetin mücadelede ilk gol sesi 32. Dakikada geldi. Maçın yıldızı olan Güven Yalçın’dan gelen gol sesi skor tablosundaki eşitliği bozdu.

İlk yarıda başka gol sesi bulunmazken ikinci yarının 54. Dakikasında Rıdvan Yılmaz’dan kendi kalesine giden gol sesi, skor tablosunu eşitledi. 1-1 olan skor tablosu 69. Dakikada bozuldu.

Maçın yıldız ismi Güven Yalçın’dan bir gol sesi daha geldi ve skor tablosu son şeklini aldı; 2-1

Maçın Unutulmaz Olayları

Nefes kesen Beşiktaş ile Demir Grup Sivasspor mücadelesinde 2 olay dikkatleri üzerlerine çekti. İlk olay Kara Kartal’ın teknik direktörü Sergen Yalçın’ın ilk yarının sonunda yaptığı hareket ile kırmızı kart alması oldu.

Topun taca gönderildiği sırada topa teknik hocanın vurması, maçın gündemine düştü. Diğer taraftan da Beşiktaş’ın sahasının boşluğu dikkatlerden kaçmadı.

Önceki maçlarda stadın tamamını dolduran taraftarların yokluğu gözle görülür bir şekilde azdı. Maç esnasında toplamda 5-6 bin civarı seyirci olduğu gözlendi ve seyirci azlığı merak uyandırdı.