Beşiktaş’ın Hedefi Miguel Borja

Beşiktaş’ta kadro planlamaları ve transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde özellikle güçlü takımlar ile karşılaşacak olan siyah beyazlılar, kadrosunu ve transferlerini bu doğrultuda yapmak istiyor. Şimdiye kadar Salih Uçan, Mehmet Topal ve Kenan Karaman gibi oyuncularını renklerine bağlamayı başaran Beşiktaş, son günlerde ise forvet transferi için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu bağlamda Arjantin basınında çıkan son haberlere göre Beşiktaş, Palmerias takımında forma giyen Kolombiyalı forvet Miguel Borja için harekete geçti. Öte yandan Boca Junior’sın da kadrosuna katmak istediği 28 yaşındaki forvete şu anda Beşiktaş’ın daha yakın olduğu ifade edildi.

Beşiktaş Geçen Sezonda Girişimlerde Bulunmuştu

Beşiktaş’ın forvet hattı için gündeminde olan Miguel Borja, daha öncede siyah beyazlıların gündeminde yer almıştı. Hatırlanacağı üzere geçen sezon Kamerunlu golcüsü Vincent Aboubakar’ın yanına başka bir forvet arayan Beşiktaş, Miguel Borja’yı gündemine almıştı.

Fakat daha sonra Kolombiyalı forvetin menajeri Juan Pablo Pachon, siyah beyazlıların girişimleri hakkında bir açıklama yapmıştı. 28 yaşındaki forvete Beşiktaş’ın resmi bir teklif yaptığını dile getiren menajer Juan Pablo Pachon, Palmerias’ın siyah beyazlıların yaptığı tekliften ekonomik anlamda memnun kalmadığı için bu transferin gerçekleşemediğini ifade etmişti.

Miguel Borja’nın Forma Giydiği Kulüpler

Beşiktaş’ın kadrosuna katmak istedeği Miguel Borja, futbolculuk kariyerine 2011 yılında başladı ve hem Deport Cali hem de Cucuta takımlarında forma giydi. 2012 yılında ise Cortula takımına transfer olan Miguel Borja, 2013 yılında da Equidad takımının formasını giydi. Ardından 2013 – 2014 sezonunda Livorno’ya transfer olan Kolombiyalı futbolcu, 2016 – 2017 sezonuna kadar ise sırasıyla Olimpo, Santa Fe ve bir kez daha Cortula takımlarının formasını giydi.

Daha sonra 2016 – 2017 sezonunda Atletic National takımına transfer olan 28 yaşındaki forvet, 2017 – 2018 sezonunda ise Palmerias takımının yolunu tuttu. Miguel Borja, 2019 – 2020 ve 2020 – 2021 sezonlarında ise Atletic Junior takımında kariyerini sürdürdü. Böylelikle kariyerinde toplamda 295 maça çıkan 25 yaşındaki Kolombiyalı forvet, bu maçlarda 137 gol atıp 14 de asist yapmayı başardı.