Beşiktaş’ın Rakipleri Belli Oldu

Beşiktaş’ın Rakipleri Belli Oldu

29 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan siyah beyazlı kulüp katılmaya hak kazandığı Şampiyonlar liginde gruplar belli oldu. Siyah beyazlı takım Şampiyonaya C Grubunda rakipleri Sporting Lizbon, Borussia Dortmund ve Ajax ile eşleşmiş oldular.

Beşiktaş iç sahada oynayacağı maçları taraftarları ile birlikte oldukça iyi bir sonuç ve iyi bir oyun ile şampiyonaya başlaya bilirler ise üçüncülük yarışında Sporting ile çekişecekledir.

İlk maçlar 14-15 Eylül tarihlerinde başlayacak. 7-8 Aralık tarihinde oynanacak son maçların ardından grup aşaması tamamlanacak.

Final Rusya da 28 Mayıs 2022’de St. Petersburg’da oynanacak.

Beşiktaş’ın İşi Hiç de Kolay Değil

Grup aşamasında Sporting Lizbon, Borussia Dortmund ve Ajax ile eşlesen siyah beyazlılar için oldukça kolay bir kura değil aslına bakılacak olursa.

Liglerinde şampiyon olarak tamamlamış iki takım Sporting Lizbon ve Ajax ile aynı grupta olacak Beşiktaş çekişmeli bir grup oldu. Bu grupta 2 takımı geçmesi gereken Beşiktaş yoluna devam etmesi için Sporting Lizbon maçları içeri de ve dışarıdaki maç oldukça önem kazanıyor.

Ajax

Kuralar da Beşiktaş ‘ ın çekmesini isteğim takımların başındaydı Ajax’ ı canlı olarak izlem fırsatını yalayacak olmak keyif verici.

Grupta liderlik yarısında B. Dortmund arasında geçecektir.

Hollanda ligini domine eden Ajax son yıllarda üst üste yakaladığı şampiyonluklar ile ligin en güçlü takımlarından birisi. Son 3 sezonu lider bitiren Ajax bu sezonda şampiyonluğun en güçlü adaylarınan birisi.

Geçtiğimiz sezon Şampiyonlar liginde D grubunda Liverpool, Atalanta, Midtjylland ile eşlesen Ajax grubu 3. Sırada tamamlamışlardı.

Maçlarını 54,990 kişilik Johan Cruyff Arena’da oynayan Ajax 35 kez lig şampiyonluğu yaşamıştır.

Sporting Lizbon

Uzun yıllar sonra geçtiğimiz sezon ligini şampiyon olarak tamamlayan Sporting Lizbon en son 2001 /2002 sezonunda şampiyonluk yaşamışlardı.

Grup aşamasında Beşiktaş ‘In en önemli rakiplerinden birisi. İçeride ve dışarıdaki maçlar önemi oldukça yüksek.

Yeşil ve beyaz renklere sahip olan kulüp iç saha maçlarını başkent Lizbon’daki José Alvalade Stadyumu’nda oynamaktadır.

Portekiz liginde ilk 3 hatayı kayıpsız geçen Sporting liderlik koltuğunda oturuyor.