Beşiktaş’ın Transfer Listesi

2020-21 sezonunda hem lig hem de kupada mutlu sona ulaşan ve sezonu çifte kupayla kapatan Beşiktaş’ta transfer çalışmaları başladı.

Teknik direktör Sergen Yalçın ile sözleşme imzalayan ve ortaya çıkan küçük çaplı krizi sona erdiren siyah beyazlı yönetim, gözünü transfere çevirmiş durumda.

2021-22 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gruplarda mücadele edecek Beşiktaş, iddialı bir kadro kurmayı hedefliyor. Beşiktaş’ın transfer listesinde 2020-21 sezonunu takımda kiralık olarak geçiren oyuncularla birlikte dünyaca ünlü futbolcular da bulunuyor.

Demir’den Açıklamalar

Futbol yorumcusu Turgay Demir, katıldığı programda Beşiktaş ile ilgili konuştu. Turgay Demir, açıklamalarında Beşiktaş asbaşkanı Emre Kocadağ’ın nabız yokladığı isimleri teknik direktör Sergen Yalçın’ın onayına sunduğunu ve düğmeye basıldığını belirtti.

Demir, yaptığı açıklamalarda Beşiktaş kulübünün limit aşımı konusunda sıkıntı yaşamayacağını vurguladı. Turgay Demir, 2020-21 sezonunda bazı kulüplere gösterilen ayrıcalıkların 2021-22 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek Beşiktaş’a da gösterileceğini söyledi.

Teixeira, Dzeko, Mitrvoic

Beşiktaş’ın transfer listesinde Hulk, Alex Teixeira, Edin Dzeko, Aleksandar Mitrovic, Rafael Santos Borre ve Mame Diouf gibi isimler bulunuyor. Beşiktaş asbaşkanı Emre Kocadağ, önümüzdeki günlerde teknik direktör Sergen Yalçın ile bir görüşme yapıp transfer hedeflerini kesinleştirecek. Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın’ın en çok istediği isimler Alex Teixeira ve Aleksandar Mitrovic.

Beşiktaş, Mitrovic transferi için oyuncunun kulübü Fulham’a kiralama bedeli olarak şampiyonluk primi teklif etti. Beşiktaş’ın iki oyuncuya da yıllık 3 milyon euroluk teklifte bulunacağı iddia edildi. Beşiktaş’ın bu teklifle Fulham’dan yıllık 4 milyon Euro kazanan Aleksandar Mitrovic ile anlaşma sağlamasına kesin gözüyle bakılıyor.

Beşiktaş’ın orta saha oyuncusu Josef de Souza’nın çok yakın arkadaşı olan Alex Teixeria da Beşiktaş’ta forma giymeye sıcak baktığını siyah beyazlı yönetime iletmiş durumda. Beşiktaş, Teixeira’ya bonuslarla birlikte yıllık 3 milyon Euro teklif edecek.

Beşiktaş’ta Alex Teixeira ve Mitrovic öncelikli hedefler olarak belirlendi. Bu iki oyuncunun transferinde sorun çıkması durumunda alternatiflere yönelinecek.

Ghezzal ve Rosier

Beşiktaş, 2020-21 sezonunda şampiyonluğa çok büyük katkı veren oyunculardan biri olan Valentin Rosier ile %90 oranında anlaşma sağladı.

Beşiktaş, yıllık 3 milyon Euro isteyen Rachid Ghezzal transferini de beklemeye almış durumda.