Beşiktaş’ın Yeni Transfer Hedefi

Süper Lig’de son 3 haftanın lideri olan Beşiktaş devre arası transfer sürecinde yeni bir transfer için hazırlanıyor. Beşiktaş’ın da Alexandru Maxim’i takıma kazandırmayı çok istediği ifade edilirken Gaziantep FK’nin en değerli oyuncusunu kolay kolay bırakmayacağı yönünde iddialar ortaya atıldı. Siyah beyazlı ekibin teknik direktörü Sergen Yalçın, Rumen 10 numarayı Adem Ljajic yerine düşündüğünü açıkladı.

Bu hafta Galatasaray ile karşılaşacak olan Beşiktaş diğer yandan zirveyi kaptırmamak için galibiyet hazırlıklarına devam ederken diğer yandan devre arası transfer döneminin ikinci haftasını akıllıca değerlendirebilmek için transfer çalışmalarına devam ediyor.

Kara Kartal’ın hedefindeki isim ise oldukça tanıdık bir isim. Bu sezon 19 maça çıkan ve 19 maçta 10 gol atan Gaziantep FK oyuncusu Alexandru Maxim ile ilgileniyor.

Beşiktaş Zirveden Ayrılmak İstemiyor

17 Ocak Pazar günü Galatasaray ile oynayacağı kritik derbiyi kazanarak şampiyonluk yarısında yerini korumak isteyen Beşiktaş, bit yandan da takıma takviye yapabilmek için uğraşıyor.

Siyah beyazlı takımın teknik direktörü Sergen Yalçın’ın isteği üzerine transfer çalışmalarına başlayan yönetim flaş bir isimle ilgilendikleri ortaya çıktı. Rumen basını, Beşiktaş’ın Gaziantep FK’deki performansı ile sezona damga vuran Alexandru Maxim ile yakından ilgilendiğini yazdı.

İddiaya göre Sumudica’nın ayrılığı sonrasında takımda çok mutsuz olan Rumen 10 numara, Güneydoğu ekibine ayrılma düşüncesini iletmişti. Gelen teklifleri değerlendirmek istediğini söyledi.

Yeni Oyuncu Adem Ljajic Yerine Düşünülüyor

Beşiktaş’ın da Alexandru Maxim’i takıma kazandırmayı çok istediği ifade edilirken Gaziantep FK’nin en değerli oyuncusunu kolay kolay bırakmayacağı yönünde iddialar ortaya atıldı. Siyah beyazlı ekibin teknik direktörü Sergen Yalçın, Rumen 10 numarayı Adem Ljajic yerine düşündüğünü açıkladı.

Adem Ljajic ise siyah beyazlı takımın transferinde zorlandığını ve oyuncudan sezon boyunca istediğini gibi yararlanamadığını belirtti. Siyah beyazlı takım Adem Ljajic ile aynı zamana disiplin sorunları da yaşıyor.

Oyuncunun sakatlığını bahane ederek devamlı olarak oyundan çıkması, antrenmanlara katılmaması ve covid-19 önlemlerine uymayarak evinde yüksek sesli parti ve eğlence düzenlemesinin ardından Beşiktaş kulübü başkanı ve teknik direktörü oyuncuyu defalarca kez uyarmıştı.

Oyuncunun hareketleri sonrasında siyah beyazlı takım Adem Ljajic’e kendisine yeni bir takım bulmasını söylemişti. Henüz devre arası transfer sezonunda oyuncu için herhangi bir adım atılmadı. Gelecek dönemde neler olacağı merak konusu.