Beşiktaş’ın Yerli Transfer Hamleleri

Sezona son şampiyon unvanı ile giren, şampiyon kadrosunu da büyük ölçüde koruyarak üstüne eklemeler yapan Beşiktaş’ta hem yaşanan sakatlıklar hem de rotasyondaki oyuncuların dalgalı performansları problem oluşturdu.

Bu nedenle ara transfer döneminde kadrosuna eklemeler yapmak isteyen Siyah-Beyazlıların radarında ise iki yerli isim var.

Cenk Tosun İhtimali

Türkiye Süper Ligi’nin en pahalı transferi olarak Beşiktaş’tan Everton’a gönderilen Cenk Tosun, yaşadığı sakatlıklar ve Premier Lig temposuna ayak uydurmak gibi etmenler nedeniyle takımında gözden düşen oyunculardan birisi.

Nitekim Cenk, geçtiğimiz sezonun ara transfer döneminde Beşiktaş’a kiralık olarak katılmış ancak Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçında yaşadığı sakatlık nedeniyle sezonu kapatmıştı. Ahmet Nur Çebi’nin yaptığı açıklamalarda her zaman kendisine yer olduğunu ifade ettiği Cenk Tosun’un sözleşmesinin de bitmesiyle birlikte Beşiktaş’a döneceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Yabancı kuralı nedeniyle yerli oyuncuların değerinin arttığı bir dönemde teknik direktör Sergen Yalçın’ın da milli oyuncuyu kadrosunda istediği biliniyor.

Kaan Ayhan ile Tekrar Masaya Oturulacak

Başkan Ahmet Nur Çebi’nin yaptığı son açıklamalarda, transfer döneminde isteyip de alamadıkları tek oyuncu olduğunu belirttiği Kaan Ayhan ile ilgili ara transfer döneminde Sassuolo’nun kapısı tekrar çalınacak.

Milli oyuncunun transferiyle defans hattında güçlenmek isteyen Beşiktaş’ın bu ısrarı anlamsız değil. Savunmanın sol bek dışındaki her bölgesinde görev yapabilen Kaan Ayhan, Beşiktaş’ın yaşadığı sakatlıklar nedeniyle ortaya çıkan problemlerini tek başına dahi çözebilecek bir oyuncu. Schalke altyapısında yetiştikten sonra Fortuna Düsseldorf’a transfer olan milli oyuncu burada gösterdiği başarılı performansla birlikte İtalya’nın yolunu tutmuştu.

Eşzamanlı olarak savunmanın önünde defansif orta saha olarak da görev alabilen Kaan Ayhan’ın uzun vadede Beşiktaş’ın yeni bir jokeri olması ihtimali takım için önemli. Hem Josef De Souza hem de Atiba Hutchinson’ın artık belirli yaşlara geldiği bir dönemde kadrosunu yerli ve genç oyuncularla tamamlamak isteyen Beşiktaş, Kaan Ayhan’ı ara transfer döneminde renklerine bağlamaya niyetli.

Bu sezon Serie A’da istediği süreleri alamayan Kaan Ayhan’ın da Beşiktaş’ın yoğun ilgisinden mutlu olduğu ve anlaşmaya hazır olduğu ifade ediliyor.