Beşiktaş’ta Abdullah Avcı Dönemi Bitti

Beşiktaş’ın son oynadığı 8 maçta 7 mağlubiyet almasının sebebi olarak gösterilen Abdullah Avcı’ya karşı oluşan tepkinin sonucu olarak Abdullah Avcı Beşiktaş’tan ayrıldı. Ligin ikinci yarısının ilk maçında Sivasspor’a yenilen ve ardında Ziraat Türkiye Kupası maçında Erzurumspor’a yenilerek kupadan elenen Beşiktaş’ta bu yenilgilerin sorumlusu olarak teknik adam Abdullah Avcı görüldü.

Üst üste alınan yenilgiler sonucu Beşiktaş’ın bunu hak etmediğini düşünen Beşiktaş taraftarları Abdullah Avcı’yı istifaya çağırmıştı. Beşiktaş yönetimi bugün tesislerde Abdullah Avcı ile bir toplantı yapıp teknik adam ile yolları ayırdı. Abdullah Avcı Beşiktaş’ı çalıştırmaya başladıktan sonra 27 maça çıkan takım bu 27 maçtan 11 maçı kazanırken 13 maçta yenildi. Sözleşme süresinin bitmesine daha süre olması sebebiyle Abdullah Avcı’nın tazminat talebinin olacağı ama bununla ilgili tutar bilgisinin Beşiktaş yönetimine henüz iletilmediği açıklandı.

Sosyal Medyadan Duyuruldu

Beşiktaş yönetimi sosyal medya hesabından Abdullah Avcı ile yollarının ayrıldığını duyurdu. Sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda Abdullah Avcı ile yapılan görüşmeler sonucu yolların ayrılma kararı alındığı belirtilip Abdullah Avcı’ya yaptığı katkılardan dolayı teşekkür edildi ve teknik adama bundan sonraki hayatında başarılar dilendi.