Beşiktaş’ta Aboubakar’ın Yükselişi

Beşiktaş sezon başında eski oyunucusu Vincent Aboubakar’ı Porta’dan bedelsiz bir şekilde katmış ve Aboubakar’ında Beşiktaş’taki ikinci serüveni başlamıştı.

Bu sezon Süper Lig’de oynadığı ilk başlarda beklenen performansın oldukça altında kalmıştı. Fakat son haftalarda Vincent Aboubakar’ın performansı yükselişe geçti ve arka arkaya attığı gollerle dikkatleri üzerine çekmişti.

Bir anda performasını oldukça iyileştiren Vincent Aboubakar’ın, bu gözle görülür artışı nasıl yaptığı merak konusu oldu.

Edinilen bilgilere göre Vincent Aboubakar’ın bu yükselen grafiğinin arkasındaki sır perdesi adeta aralandı. Meğer Beşiktaş yönetimi, geçtiğmiz haftalarda beklentilerin altında kalan oyunucu Vincent Aboubakar ile kendisine bir mesaj göndermiş.

Beşiktaş’ın Vincent Aboubakar’a Mesajı

Siyah beyazlı kulüpte ikinci baharını yaşayan Vincent Aboubakar, kötü başladığı sezonda son haftalarda performansını arttırmıştı.

Bi anda gerçekleşen bu durumun sebebide merak konusu olmuştu. Edinilen bilgilere göre Beşiktaş yönetimi, performansını beğenmediği oyuncusuna menajeri aracılığıyla bir mesaj iletmiş.

Menajerine eğer ortaya koyduğu performansa böyle devam edecekse, devre arasında yeni bir santrafor transferi yapılacağını ve Vincent Aboubakar’ın ikinci plana çekleceğini söylemiş.

Menajeri görüşme esnasında sözleşmesindeki bir maddeyi hatırlatsa bile Beşikaş yönetimi bu tavrından taviz vermemiş.

Menajeri aracılığıyla yönetimin mesajını alan Vincent Aboubakar son haftalarda adeta hırs yaptı. Siyah beyazlı formayla çıktığı son 3 maçta hem 4 gol attı hem de oynadığı futbolla adeta patlama yaptı.

Sözleşmedeki O Madde

Porto’dan bedelsiz bir şekilde sezon başında Beşiktaş’a, eski yuvasına dönen Vincent Aboubakar, ilk 5 haftada penaltıdan olmak üzere 1 gol atabilmişti.

Kötü performansını sürdüren Vincent Aboubakar’a, Gaziantep maçından sonra Beşiktaş yönetimi oyuncunun menajeri aracılığıyla adeta rest çekmiş.

Dizindeki sakatlığın nüksetmemesi için oyun esnasında sert müdahalelerden ve sert ikili mücadelelerden kaçınan Vincent Aboubakar, gol de atamayınca iyice göze batmıştı.

Edinilen bir başka bilgiye göre Aboubakar’ın kontratında eğer oyuncu diz sakatlığı yaşarsa kaçırdığı maç başına para cezası alacağı ve durumu ciddi olursa sözleşmesi feshedileceği yönünde madde yer alıyor.

Aboubakar tekrardan ciddi bir sakatlık yaşamamak için sahada temkinli oynuyor. Bu da performansını olumsuz yönde etkiliyordu.

Fakat menajeri aracılığıyla yönetimin mesajını alan Aboubakar, hırs yaparak ve daha çok çalışarak hem performansını arttırdı hem de goller atmaya başladı.